SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Związek pracowników Trójki i Dwójki: chcemy mediacji z zarządem Polskiego Radia, a zapowiedziano kolejne zwolnienia - to zastraszanie

Zarząd Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów III i II Polskiego Radia zwrócił się o profesjonalne mediacje z zarządem spółki dotyczące obecnego sporu. - Władze rozgłośni odpowiedziały jednak zamiarem zwolnienia, bądź odsunięcia od pracy kolejnych dziennikarzy. Odczytujemy te sygnały jako kontynuację zastraszania pracowników - ocenia organizacja.

Dołącz do dyskusji: Związek pracowników Trójki i Dwójki: chcemy mediacji z zarządem Polskiego Radia, a zapowiedziano kolejne zwolnienia - to zastraszanie

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marzena
Pracowałam kiedyś w firmie, w której działy się podobne rzeczy. Dyrektor psychopata i zastraszanie ludzi. Ciężko to przeżyłam, ale dyrektor w końcu poleciał na zieloną trawkę, większość porządnych ludzi pozostała. Tu będzie podobnie.
26 21
odpowiedź
User
anty
Idzcie być lewakami gdzie indziej Zostawcie PR w spokoju

Idźcie być prawakami gdzie indziej. Zostawcie PR w spokoju.


??? Przecież lewaki miały całe radio dla siebie, nowy zarząd dopuścił do głosu kilku prawaków, czy w publicznym radiu nie powinno być miejsca dla pluralizmu wg ciebie lewarze ???


Takie bajki o pluralizmie w wydaniu pis kaczysto, to dobre dla pis ciemnego ludu, inni ich nie kupują, bo piso-bolszewicką propagandą leci teraz z odbiorników na całego.
22 21
odpowiedź
User
zarząd do roboty
Niech ktoś wytłumaczy, dlaczego obecny zarząd PR nie potrafi rozgonić obecnego zespołu Trójki. W stanie wojennym poszło to znacznie sprawniej.
Oni się po prostu nie nadają na te stanowiska. Brak kadr, to największa bolączka "dobrej zmiany".
15 30
odpowiedź
User
Velez
Nielojalnych i nieobiektywnych dziennikarzy należy osunąć. W komercyjnyach rozglośniach na pewno znajdą zatrudnienie. W radiu misyjnym najważniejsza jest rzetelność i przywrócenie pluralizmu. Takim radiem jest teraz Jedynka, a w niedługim czasie stanie się Trójka. Liczę na powrót Michała Karnowskiego do stacji

Proszę Pana, nie ma Pan bladego pojęcia o pracy w radiu, co więcej - jestem przekonany że nawet go Pan nie słucha, lub to co Pan pisze jest po prostu pisane złośliwie. Cały konflikt zaczął się od tego, że dziennikarze - Zaleśna i Spór zachowały się PROFESJONALNIE - mimo nieformalnej cenzury ze strony kierownictwa podały informacje o czarnym proteście/proteście pod domem Kaczyńskiego. Pytam - gdzie ta stronniczość i nierzetelność? No chyba że przyjmiemy miarę PiS, który odwraca wszelkie pojęcia i profesjonalizm nazywa stronniczością i odwrotnie. A niektórym innym tutaj zgromadzonym życzę więcej szacunku do ludzi - jestem pewien, że większość czy nawet wszyscy podpisani pod tym listem nie są żadnymi KODerami, nie popierają Platformy i Bronka, mają politykę w dupie. Chcą po prostu pracować bez politycznej cenzury i łamania ich sumień. Teksty w stylu "lewaki won z radia" czy "zwolnic wszystkich, do roboty" są chwytliwe, ale nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Osoby które tak piszą mają jakiś fałszywy obraz mediów publicznych, gdzie pracują tylko ludzie funkcyjni, albo lewacy/prawacy. Tymczasem zdecydowana większość ludzi to świetni dziennikarze, którzy chcą pracować i nie zajmują się polityką. Bo DZIENNIKARZ, przynajmniej teoretycznie nie ma poglądów. A osobom, które notorycznie zarzucają stronniczość w lewą stronę np. obecnej Trójce - czekam na przykłady. Proszę je podać. Rzucać proste hasełka o lewakach jest łatwo, tylko jakoś trudniej to udowodnić.
31 20
odpowiedź
User
ała
Nie będzie żadnej skutecznej mediacji.
Partia i rząd nie zna znaczenia takiego słowa.
Partia i rząd chce stworzyć nowo-człowieka i uważa, że przejęcie mediów jej w tym pomoże.*

*a w planie minimum co najmniej wynagrodzić stołkami swych piewców
24 18
odpowiedź
<