TVP2 nowym liderem. „Sylwester Marzeń”, „Fakty” i Turniej Czterech Skoczni hitami

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły „Sylwester Marzeń”, dziennik „Fakty” i konkurs TCS. Nowym liderem oglądalności wśród stacji w 4+ została Dwójka - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

W minionym tygodniu - od 26 grudnia 2022 roku do 1 stycznia 2023 roku - najwięcej widzów zgromadził „Sylwester Marzeń”, który TVP2 pokazała 31 grudnia o 19.50. Niemal 5-godzinna transmisja miała średnio 3,94 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 33,42 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

„Fakty” na czele dzienników

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Fakty” TVN, które 29 grudnia na antenie stacji obejrzało 3,22 mln widzów (25,39 proc. udziału). Była to druga topowa pozycja programowa w rankingu.

Drugi pod względem oglądalności wśród dzienników był „Teleexpress” TVP1, który zgromadził 2,04 mln widzów (emisja 30 grudnia; 11. pozycja w ogólnym rankingu). W zestawieniu top 20 na 12 pozycji uplasowały się „Wiadomości” TVP1 z także 2,04 mln oglądających (środowe wydanie), a 19. były „Wydarzenia” Polsatu (1,75 mln; niedziela).

Podium w ogólnym rankingu uzupełnia konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Transmisję zawodów w Ga-Pa w TVN obejrzało 3,16 mln widzów (SHR% na poziomie 29,01 proc.).

Czwarty był serial „M jak miłość”, który w Dwójce 27 grudnia oglądało 2,84 mln widzów (23,23 proc. udziału).

Czołową piątkę uzupełnia nadana w Polsacie „Sylwestrowa Moc Przebojów”. Koncert śledziło średnio 2,65 mln widzów, co przełożyło się na 22,68 proc. udziału.

grafika

TVP2 nowym liderem

Udział liderującej Dwójki wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu wyniósł 9,53 proc. Wynik stacji zwiększył się o 1,37 pkt. proc. TVP2 na miejsce pierwsze awansowała z trzeciej lokaty.

Na drugie miejsce spadł Polsat, który miał 8,90 proc. udziału (spadek o 0,79 pkt. proc.).

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/czas-ogladania-telewizja-2022-rok-ostro-w-dol-koniec,7169722708969601a ##

Podium uzupełnia TVP1, która spadła z drugiej lokaty. Udział stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 8,27 proc. (w dół o 1,10 pkt. proc.). Czwarty był TVN, którego udział wyniósł 8,18 proc. (+ 0,36 pkt. proc.).

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zmniejszył się z 35,04 proc. do 34,88 proc.

TVN24 na czele stacji newsowych

Piąty był kanał TVN24, którego udział spadł o 0,61 pkt. proc. do 5,15 proc. Szóste było TVP Info (stacja miała 4,17 proc. udziału; - 0,49 pkt. proc.). Wśród czołowych stacji informacyjnych z 15. na 10. miejsce awansował Polsat News (1,93 proc.; w dół 0,01 pkt. proc.).

grafika
Michał Kurdupski
Autor artykułu:
Michał Kurdupski
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne