Zmarł dziennikarz i PR-owiec motoryzacyjny Andrzej Karaczun

W sobotę w wieku 66 lat zmarł Andrzej Karaczun, redaktor naczelny serwisu NewsAuto.pl. Jako dziennikarz sportowy i motoryzacyjny był związany z wieloma tytułami prasowymi, był też rzecznikiem prasowym i szefem biur prasowych wielu rajdów samochodowych i zespołów rajdowych.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

- Andrzej Karaczun był wyjątkowym człowiekiem, a z jego twarzy prawie nigdy nie znikał charakterystyczny uśmiech oraz wyjątkowe poczucie humoru. Bezinteresownie służył niemalże encyklopedyczną wiedzą na temat sportów motorowych, w których przed laty sam uczestniczył jako kierowca rajdowy. W ostatnich latach udzielał się jako organizator wzorowo prowadzonych biur prasowych najważniejszych rajdów - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Lesław Sagan, wydawca i naczelny AutoMotoKlassik.pl.

- Do ostatnich chwil swojego życia nie zerwał kontaktu z dziennikarstwem i realizował własny projekt NewsAuto. Miał jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania... - dodał.

Pracę w mediach Andrzej Karaczun zaczął od współpracy z działem sportowym „Sztandaru Młodych”. Potem był m.in. dziennikarzem „Słowa Powszechnego”, kierownikiem działu sportowego w „Słowie–Dzienniku Katolickim”, redaktorem naczelnym pisma społecznego „Człowiek”, zastępcą redaktora naczelnego w „Moto Expressie”, „Auto Moto” i magazynie internetowym „Roadlook”.

Współpracował też z programami telewizyjnymi, w 1986 został laureatem Złotego Koła w konkursie prasowym Polskiego Związku Motorowego. Serwis NewsAuto.pl redagował przez ostatnie 10 lat.

W 1987 roku został rzecznikiem prasowym Automobilklubu Polski. Był z zespole redagującym książki „40 lat w służbie motoryzacji. Historia Polskiego Związku Motorowego”, „Monografia AP 1909-2009” oraz „Monografia AP - Suplement 2009-2019”. W latach 1988-2019 współorganizował wydarzenia Komisji BRD.

W latach 1993-1998 był rzecznikiem prasowym zespołu rajdowego Renault Sport Polska,  w latach 1999-2011 - Peugeot Sport Polska.

W latach 2014-2017 był koordynatorem biura prasowego rajdu Polski w randze WRC, w latach 2010-2013 kierownikiem biura prasowego rajdu Polski w randze ERC, a w latach 2016-2017 kierownikiem biura prasowego Rajdu Rzeszowskiego w randze ERC. Był też kierownikiem biur prasowych i rzecznikiem prasowym wielu rajdów: Polskiego Safari, Warszawskiego, Mazowieckiego, Nadwiślańskiego, Orlen, Karkonoskiego, Rzeszowskiego, Arłamów, Dolnośląskiego i Rajdu Barbórka.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kolejna nominacja w Agorze. Milena Jażdżewska pokieruje połączonym zespołem SEO Gazeta.pl i Wyborcza.pl

Kolejna nominacja w Agorze. Milena Jażdżewska pokieruje połączonym zespołem SEO Gazeta.pl i Wyborcza.pl

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"