Apple szykuje nowe urządzenie. Będzie połączeniem przystawki Apple TV i HomePoda

Inżynierowie Apple pracują nad nowym rodzajem sprzętu, który ma łączyć w sobie funkcje przystawki Apple TV oraz głośnika HomePod. Urządzenie jest na wczesnym etapie projektowania, w założeniach ma stanowić rodzaj wielofunkcyjnej platformy pozwalającej zarówno na oglądanie wideo, jak i korzystanie z asystenta Siri czy prowadzenie rozmów wideo na ekranie telewizora.

ps
ps
Udostępnij artykuł:
Apple szykuje nowe urządzenie. Będzie połączeniem przystawki Apple TV i HomePoda
Fot.: 9to5mac

Apple kojarzy się przede wszystkim jako producent smartfonów iPhone, laptopów MacBook czy tabletów iPad. Jednak firma ma w swoim portfolio także inne urządzenia, wśród nich przystawkę telewizyjną Apple TV czy też inteligentny głośnik o nazwie HomePod.

Przystawka i głośnik w jednym

Według najnowszych informacji podanych m.in. przez Bloomberga i serwis 9to5mac Apple pracuje obecnie nad kolejnym rodzajem sprzętu, który ma zapewnić dostęp do wielu różnych funkcji w jednym urządzeniu.

Zgodnie z doniesieniami chodzi o urządzenie łączące w sobie cechy Apple TV oraz HomePoda. W założeniach sprzęt miałby pozwalać m.in. na oglądanie treści na ekranie telewizora czy korzystanie z gier, a także słuchanie muzyki lub korzystanie z inteligentnego asystenta Siri. Dodatkowo zamontowana w urządzeniu kamera pozwoliłaby na prowadzenie rozmów wideo na ekranie telewizora czy udział w wideokonferencjach.

Według źródeł prace inżynierów nad nowym sprzętem są na razie na bardzo wczesnym etapie i nie wiadomo czy projekt pojawi się  na rynku w postaci gotowego produktu.

Nie ma także żadnych informacji na temat tego jaką formę przyjmie urządzenie, które w jednej obudowie będzie musiało pomieścić kilka różnych elementów. W sieci pojawiły się jedynie koncepcyjne wizje tego, jak sprzęt może wyglądać.

Branżowe media spekulują, że koncepcja nowego urządzenia jest odpowiedzią na nową strategię Apple, który zamierza w większym niż dotąd stopniu promować możliwości oferowane przez HomePoda.

Nieoficjalnie mówi się też o tym, że Apple myśli o połączeniu w jednym urządzeniu możliwości inteligentnego głośnika oraz iPada i kamery.

Apple osiągnął w ostatnim kwartale finansowym 2020 r. wzrost przychodów o 12,4 proc. do 111,44 mld dolarów oraz zysku netto z 22,24 do 28,75 mld dolarów. Udział wpływów z iPhone’ów zmalał o 2 pkt proc. do 58,9 proc., natomiast przychody koncernu w Chinach poszły w górę o 56,9 proc.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sąd umorzył sprawę Słowika i Figurskiego. Chodziło o brak autoryzacji

Sąd umorzył sprawę Słowika i Figurskiego. Chodziło o brak autoryzacji

OpenAI bliskie pozyskania 100 mld dolarów finansowania

OpenAI bliskie pozyskania 100 mld dolarów finansowania

Pirackie transmisje LaLigi trudniej dostępne? Sąd nakazał blokady

Pirackie transmisje LaLigi trudniej dostępne? Sąd nakazał blokady

Powstanie polska fabryka aut elektrycznych? Państwowy fundusz wyłoży pieniądze

Powstanie polska fabryka aut elektrycznych? Państwowy fundusz wyłoży pieniądze

Usunięty z Canal+ kanał i inne stacje muzyczne za darmo w streamingu

Usunięty z Canal+ kanał i inne stacje muzyczne za darmo w streamingu

"Tiktokuj albo giń?" Subiektywne TOP 5 polskich wydawców

"Tiktokuj albo giń?" Subiektywne TOP 5 polskich wydawców