Facebook chce dostępu do danych bankowych swoich klientów

Facebook prowadził negocjacje z kilkoma amerykańskimi bankami w sprawie udostępnienia danych o ich klientach i dokonywanych przez nich transakcjach. Banki odmówiły jednak Facebookowi, a jeden z nich całkiem wycofał się z rozmów.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Jak podał „Wall Street Journal” Facebook prowadził z wybranymi bankami, wśród których znalazły się JPMorgan Chase, Wells Fargo, Citigroup oraz US Bancorp rozmowy na temat udostępnienia przez nie danych na temat klientów i wykorzystania ich w komunikatorze Messenger.

Facebook chciał otrzymać informacje m.in. na temat produktów finansowych wykorzystywanych przez klientów banków oraz dokonywanych przez nich transakcji.

Banki na nie

Firma tłumaczyła przedstawicielom banków, że dzięki tego typu danym będzie mogła zaoferować użytkownikom Messengera przydatne informacje na temat działań wykonywanych na ich rachunkach czy też ostrzeżenia przed próbami oszustw.

Jak twierdzą anonimowe źródła gazety, banki odmówiły Facebookowi, a jeden z nich całkiem wycofał się z rozmów. Głównym powodem miała być ochrona prywatności.

Facebook dementuje

Informacje „WSJ” wywołały wątpliwości w mediach, bowiem Facebook od czasu afery z Cambridge Analytica i wyciekiem danych użytkowników utracił renomę firmy zapewniającej bezpieczeństwo. Dlatego posiadanie przez Facebook wrażliwych danych bankowych internautów może budzić uzasadnione obawy.

Po publikacji „WSJ” Facebook wydał komunikat przesłany mediom, w którym zaprzecza doniesieniom dziennika o zbieraniu informacji o transakcjach użytkowników. Serwis przyznał, że tak jak inne platformy internetowe ma wśród partnerów banki czy operatorów kart płatniczych po to by oferować użytkownikom coraz więcej narzędzi ułatwiających ich życie.

Facebook zapewnił, że nie chce gromadzić wrażliwych informacji finansowych użytkowników Messengera, chodzi jedynie o dane dzięki którym - np. za pośrednictwem chatbotów - będą oni mogli szybko i sprawnie kontaktować się z bankami w komunikatorze.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowy właściciel TVN? Fundusz od hazardu może kupić kanały WBD

Nowy właściciel TVN? Fundusz od hazardu może kupić kanały WBD

Play bez szefa komunikacji korporacyjnej. Krzysztof Olszewski odchodzi po 2 latach

Play bez szefa komunikacji korporacyjnej. Krzysztof Olszewski odchodzi po 2 latach

Karolina Gniadzik wzmacnia zespół Mido

Karolina Gniadzik wzmacnia zespół Mido

Znany nadawca uruchomi w Polsce darmowe kanały

Znany nadawca uruchomi w Polsce darmowe kanały

Elastyczny harmonogram płatności - maksymalny komfort przy zakupie nieruchomości
Materiał reklamowy

Elastyczny harmonogram płatności - maksymalny komfort przy zakupie nieruchomości

"Babski biznes" wiosną wróci na antenę TVN Style

"Babski biznes" wiosną wróci na antenę TVN Style