Facebook przywraca patriotyczne zdjęcie piłkarzy Lechii Gdańsk skasowane z powodu nagości

Na facebookowy fanpage klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk powróciło zdjęcie trzech piłkarzy ubranych w koszulki ze znakiem Polski Walczącej. Wcześniej fotografia zniknęła, bo według serwisu była niezgodna ze standardami dotyczącymi nagości. Administratorzy Facebooka przepraszają i tłumaczą się nawałem pracy.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Zdjęcie zostało zamieszczone na oficjalnym koncie Lechii Gdańsk 1 sierpnia br. i miało upamiętnić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Fotografia przedstawiała trzech piłkarzy - Sebastiana Milę, Piotra Wiśniewskiego oraz Łukasza Budziłka - ubranych w koszulki ze znakiem Polski Walczącej.

Niedługo potem zdjęcie zostało usunięte z profilu przez pracowników Facebooka. Na pytanie ze strony klubu o przyczyny tej decyzji serwis odpowiedział, że fotografia była niezgodna ze standardami społeczności Facebooka dotyczącymi nagości.

grafika

Oburzeniem na takie wyjaśnienia zareagowali nie tylko piłkarze i działacze Lechii Gdańsk, lecz także kibice, którzy w formie protestu zaczęli masowo udostępniać usunięte zdjęcie. Administratorzy Facebooka zorientowali się w końcu, że sporna fotografia nie ma nic wspólnego z nagością i przywrócili ją na fanpage’u klubu.

Facebook oficjalnie przeprosił za cały incydent i wydał oświadczenie, w którym tłumaczy przyczyny niefortunnego zdarzenia przepracowaniem administratorów serwisu.

- Zespół administratorów Facebooka pracuje całą dobę, analizując napływające zgłoszenia - wyjaśniają przedstawiciele portalu w oświadczeniu. - System raportowania treści został przygotowany z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa osobom korzystającym z portalu i chronieniu ich przed nękaniem i nadużyciami ze strony innych osób. Przy tak dużej liczbie zgłoszeń czasem zdarza się nam popełnić błąd. W tym przypadku omyłkowo usunęliśmy treści strony „Lechia Gdańsk”, ale rozpoczęliśmy przywracanie tej treści natychmiast po otrzymaniu odpowiedniego zgłoszenia. Rozumiemy, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna dla Polaków i jest nam przykro za sytuację, która zaistniała w wyniku tego błędu - dodają.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Tak skurczyły się budżety dwóch stacji TVP dla Polonii. "Na wyraźną sugestię MSZ"

Tak skurczyły się budżety dwóch stacji TVP dla Polonii. "Na wyraźną sugestię MSZ"

Trzęsienie ziemi w Iberionie. Maksymilian Tomanek odchodzi, Joanna Pawlak wiceprezeską [TYLKO U NAS]

Trzęsienie ziemi w Iberionie. Maksymilian Tomanek odchodzi, Joanna Pawlak wiceprezeską [TYLKO U NAS]

Radio Poznań usunęło podcast o sprawie dziennikarza Jarosława Ziętary. To efekt decyzji sądu

Radio Poznań usunęło podcast o sprawie dziennikarza Jarosława Ziętary. To efekt decyzji sądu

Youtuber motoryzacyjny w Kanale Zero

Youtuber motoryzacyjny w Kanale Zero

Zalando i Temu ukarane ws. cen. Mają zapłacić miliony zł

Zalando i Temu ukarane ws. cen. Mają zapłacić miliony zł

"The World Needs Magic" hasłem kampanii Honor

"The World Needs Magic" hasłem kampanii Honor