Film Netfliksa "Roma" w ponad 600 kinach na świecie. Pierwszy taki przypadek

Film Netflixa "Roma" trafi 14 grudnia do 600 kin na całym świecie. To pierwszy tego typu przypadek w historii platformy.

pp / megafon
pp / megafon
Udostępnij artykuł:

"Roma" to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna ("Grawitacja", "Ludzkie dzieci", "I twoją matkę też"). Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70.

Produkcja zbiera znakomite recenzje i została nominowana do trzech Złotych Globów oraz otrzymała główną nagrodę na festiwalu filmowym w Wenecji. Nic więc dziwnego, że Netflix zdecydował się pokazać film w kinach.

Film Netflixa "Roma" trafi 14 grudnia do 600 kin na całym świecie. To pierwszy tego typu przypadek w historii platformy. Na stronie romafilm.pl można znaleźć listę kin w Polsce, do których trafi film.

Więcej na własne produkcje

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/netflix-wyda-dodatkowe-2-miliardy-dolarow-na-produkcje-oryginalnych-tresci-dlaczego-jakie-filmy,7171210952116353a ##

W trzecim kwartale br. Netflix zanotował wzrost przychodów rok do roku o 34 proc. do 3,99 mld dolarów i 403 mln dolarów zysk netto. Na koniec września platforma miała 137 mln subskrybentów.

W Polsce w sierpniu br. przeglądarkowa wersja Netfliksa zanotowała 1,95 mln użytkowników i 25,82 mln odsłon, a jej aplikacja mobilna - 269,9 tys. użytkowników (dane za Gemius/PBI). Netflix nie podaje, ilu płacących klientów ma w poszczególnych krajach.

pp / megafon
Autor artykułu:
pp / megafon
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Paulina Wolanin przeszła z Grupy RMF do YOC Poland

Paulina Wolanin przeszła z Grupy RMF do YOC Poland

Wojciech Grzegorzyca pożegnał się z Rokmates

Wojciech Grzegorzyca pożegnał się z Rokmates

InCoiny wcześniej przepadną. InPost zabiera połowę czasu

InCoiny wcześniej przepadną. InPost zabiera połowę czasu

Flywheel z nową PR managerką

Flywheel z nową PR managerką

Paramount Skydance skarży się na fuzję Warner Bros. i Netfliksa. "Z góry bezprawna"

Paramount Skydance skarży się na fuzję Warner Bros. i Netfliksa. "Z góry bezprawna"

X pokaże nowy algorytm. Musk: będziemy to powtarzać

X pokaże nowy algorytm. Musk: będziemy to powtarzać