LG rezygnuje z produkcji smartfonów

Koncern LG zapowiedział, że zlikwiduje dział firmy zajmujący się produkcją smartfonów tej marki. Proces likwidacji zakończy się 31 lipca 2021 roku, przyczyną decyzji jest rosnąca konkurencja na rynku. W sprzedaży pozostaną zapasy oferowanych aktualnie modeli, a obecni użytkownicy smartfonów LG mają zachować wsparcie ze strony producenta.

ps
ps
Udostępnij artykuł:
LG rezygnuje z produkcji smartfonów

Smartfony LG są od wielu lat znane na rynku mobilnych urządzeń tego typu. Jednak w styczniu 2021 r. pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że LG zamierza zrezygnować z dalszego wytwarzania smartfonów. Firma zaprzeczyła wówczas zdecydowanie tym doniesieniom.

Koniec smartfonów LG

Teraz okazało się, że wiadomości sprzed ponad dwóch miesięcy były prawdziwe. Szefostwo LG ogłosiło bowiem oficjalnie, że zamyka swój dział urządzeń  mobilnych, a tym samym przestaje produkować smartfony. To dość zaskakujące biorąc pod uwagę, że jeszcze w styczniu koncern zaprezentował nowy smartfon z ekranem o zmiennej wielkości.

Koncern zapowiedział, że proces wyjścia z segmentu smartfonów zakończy się najpóźniej do 31 lipca 2021 r. Firma zapewniła, że w sprzedaży wciąż będą obecne telefony znajdujące się w zapasach magazynowych, a użytkownicy kupionych już urządzeń nie pozostaną bez wsparcia ze strony producenta.

Zgodnie z zapowiedzią wybrane modele smartfonów LG otrzymają aktualizacje do systemów Android 11 oraz 12, zapewniona zostanie także pełna obsługa serwisowa. Jednak od końca lipca br. użytkownicy smartfonów LG nie będą mogli korzystać z niektórych aplikacji, takich jak Qlens, LG Mirror Drive czy LG Health. Producent zaznacza, że serwis i aktualizacje będą się różnić w zależności od kraju i regionu, w którym są dostępne smartfony LG.

Konkurencyjna zadyszka

Przyczyną decyzji o końcu produkcji smartfonów jest coraz silniejsza konkurencja w tym segmencie, której LG nie wytrzymuje.

Według danych StatCountera jeszcze w połowie 2016 r. udział LG w światowym rynku smartfonów wynosił 4,32 proc. Tymczasem w marcu 2021 r. wskaźnik ten zmniejszył się do poziomu 1,63 proc. W Polsce smartfony LG pozostają nadal stosunkowo popularne – w marcu udział producenta w naszym rynku wynosił 5,51 proc.

Według informacji podanych przez Reutersa w okresie od 2015 do 2020 r. dział smartfonów LG przyniósł starty w wysokości 4,4 mld dol, zaś w ub.r. firma sprzedała 23 mln swoich urządzeń, podczas gdy np. Samsung osiągnął sprzedaż na poziomie 256 mln.

W ub.r. sprzedaż smartfonów stanowiła ok. 7 proc. całkowitych przychodów LG. Ogłaszając koniec produkcji w tym obszarze koncern zapowiedział, że zamierza skoncentrować się na innych segmentach nowych technologii, takich jak Internet Rzeczy, AGD, telewizory, inteligentne domy czy robotyka.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

WPP globalnym partnerem kreatywnym prestiżowej marki aut

WPP globalnym partnerem kreatywnym prestiżowej marki aut

Campari zmienia agencję do globalnej obsługi mediowej

Campari zmienia agencję do globalnej obsługi mediowej

Aviva wybiera Saatchi & Saatchi. Koniec dekady współpracy z adam&eveDDB

Aviva wybiera Saatchi & Saatchi. Koniec dekady współpracy z adam&eveDDB

WPP i Publicis wygrywają globalny przetarg Kenvue

WPP i Publicis wygrywają globalny przetarg Kenvue

PKO BP stawia na wirtualne biuro prasowe. Szuka dostawcy usług

PKO BP stawia na wirtualne biuro prasowe. Szuka dostawcy usług

Hat trick syna Solorza. Będzie rządził gigantem energetycznym

Hat trick syna Solorza. Będzie rządził gigantem energetycznym