W czasie lockdownu "Przyjaciele" najchętniej odtwarzanym ponownie serialem TV

W pandemii wzrosło zainteresowanie oglądaniem treści za pośrednictwem serwisów streamingowych. Mimo pojawiania się nowych filmów i seriali, widzowie lubią wracać również do dobrze im znanych produkcji. Najchętniej odtwarzanym ponownie programem był serial "Przyjaciele" ("Friends").

nb
nb
Udostępnij artykuł:

Platforma BroadbandDeals.com zapytała 2730 fanów telewizji i rozrywki na całym świecie, jakie programy telewizyjne od marca (od czasu lockdownu na świecie) oglądali ponownie. Respondenci mieli możliwość wielokrotnego wyboru z około 70 różnych pozycji. Zapytali także „który z nowo wyemitowanych programów telewizyjnych planują ponownie obejrzeć?” oraz „ile razy obejrzałeś ponownie co najmniej jeden sezon swojego ulubionego programu po jego pierwszym ukończeniu?”.

Badanie zostało zakończone w styczniu 2021 roku. Wynika z nich, że 22 proc. fanów obejrzało ulubiony serial ponad 10 razy. Spośród tych, które są najczęściej odtwarzane ponownie, widzowie i użytkownicy platform wskazali, że to serial „Friends” („Przyjaciele”) - 63 proc. odpowiadających zadeklarowało, że odtworzyło go jeszcze raz po ukończeniu produkcji.

Drugim najczęściej oglądanym programem telewizyjnym jest „Peep Show”, w którym 59 proc. miłośników przeżywa chętnie jeszcze raz najlepsze momenty sezonu.

Natomiast „Office” („Biuro”) (USA) jest trzecim najczęściej oglądanym serialem - 55 proc. ankietowanych odpowiedziało, że oglądało co najmniej jeszcze raz. Dziewięć sezonów to w sumie 74 godziny przed ekranem.

Na czwartym miejscu najchętniej oglądalnych ponownie jest „Brooklyn Nine-Nine” - 53 proc. fanów rozrywki obejrzało ten amerykański serial komediowy przynajmniej raz od marca 2020 roku.

Piątym najczęściej oglądanym serialem telewizyjnym był „RuPaul’s Drag Race” (51 proc. odpowiedzi), następnie „The Office” (UK) (49 proc. ankietowanych), następnie „It's Always Sunny in Philadelphia” (w Polsce tytuł funkcjonuje jako „U nas w Filadelfii”) - 48 proc., „Sex Education” („Edukacja seksualna”)(48 proc.), „Gilmore Girls” (Dziewczyny z Gilmore”) - 45 proc., „American Horror Story” („Amerykański horror”) - 44 proc.

grafika

BroadbandDeals.com zapytał także o nowe programy, które fani seriali najprawdopodobniej obejrzą jeszcze raz po ich zakończeniu. Z zadeklarowanych odpowiedzi wynika, że w czasie lockdownu najchętniej obejrzą jeszcze raz „Bridgerton” („Bridgertonowie”), „Schitt’s Creek” i „The Crown”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

DPD Polska z ogromną karą. Za naruszenie przepisów ws. danych osobowych

DPD Polska z ogromną karą. Za naruszenie przepisów ws. danych osobowych

Vectra z internetem na łączach Play i UPC

Vectra z internetem na łączach Play i UPC

Dużo więcej zysku z Meczyków, Telepolis i Foot Trucka. Będą kolejne zakupy?

Dużo więcej zysku z Meczyków, Telepolis i Foot Trucka. Będą kolejne zakupy?

Fuzja w dietach pudełkowych. Porównywarka z nowym właścicielem

Fuzja w dietach pudełkowych. Porównywarka z nowym właścicielem

UOKiK zbroi się do walki z oszustwami w sieci. Ma blokować serwisy

UOKiK zbroi się do walki z oszustwami w sieci. Ma blokować serwisy

Pierwsze wyniki Wirtualnego Wskaźnika Wpływu w tym roku. 9 wniosków za styczeń

Pierwsze wyniki Wirtualnego Wskaźnika Wpływu w tym roku. 9 wniosków za styczeń