Prezes Polskiego Radia w zarządzie Europejskiej Unii Nadawców

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski został członkiem zarządu Europejskiej Unii Nadawców EBU. Przedstawiciel polskich nadawców po raz pierwszy znalazł się w ścisłych władzach tej największej organizacji, zrzeszającej media publiczne.

por
por
Udostępnij artykuł:

Członków zarządu EBU wybrało na kolejną, dwuletnią kadencję Zgromadzenie Generalne, obradujące w Strasburgu. Prezes Polskiego Radia znalazł się w gronie 9 przedstawicieli europejskich nadawców, wytypowanych do tego gremium decyzyjnego. Wcześniej, podczas letniej sesji Walnego Zgromadzenia, ponownie wybrano na stanowisko przewodniczącego EBU Jeana-Paula Philippota, reprezentującego belgijskie RTBF, a na wiceprzewodniczącego Claudio Cappon z włoskiego RAI.

Siezieniewski wyraził opinię, że duży wpływ na jego wybór mogła mieć nasza aktywność w EBU. - Polskie media publiczne odgrywały dużą rolę w tej organizacji, do której przystąpiliśmy w 1993 roku. Bardzo szanowano też naszych ekspertów z ramienia Polskiego Radia: Stanisława Jędrzejewskiego czy Macieja Domańskiego - dodał.

Andrzej Siezieniewski zwraca uwagę, że EBU to organizacja mająca realny wpływ na sprawy związane z funkcjonowaniem mediów publicznych w Europie. - Praca bezpośrednio w zarządzie Unii pozwoli nam łatwiej zgłaszać nasze oczekiwania i realizować korzystne dla nadawców w Polsce projekty - powiedział prezes Polskiego Radia. W opinii Siezieniewskiego jest to szczególnie ważne w momencie, w którym media publiczne muszą aktywnie reagować na zmieniające się otoczenie i realizować swe zadania misyjne zgodnie z oczekiwaniami współczesnych odbiorców.

Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union - EBU) powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne, niekomercyjne stacje radiowe i telewizyjne w celu wymiany programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. Do EBU należą stacje radiowe i telewizyjne z 56 krajów. Polskie Radio i Telewizja Polska są członkami EBU od 1993 roku.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kolejna nominacja w Agorze. Milena Jażdżewska pokieruje połączonym zespołem SEO Gazeta.pl i Wyborcza.pl

Kolejna nominacja w Agorze. Milena Jażdżewska pokieruje połączonym zespołem SEO Gazeta.pl i Wyborcza.pl

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"