RMF FM na święta: koncert kolęd, „Szopka dziennikarzy” i „Wigilijna Opowieść” o rozgłośni

W Święta gwiazdy odwiedzą słuchaczy RMF FM, a polskie kabarety zaprezentują, jak zachować się przy stole. Radio jak co roku wyemituje „Szopkę dziennikarzy”. „Fakty” będą z kolei nadawane z klasztoru Franciszkanów w Krakowie.

łb
łb
Udostępnij artykuł:

W wigilijne przedpołudnie w godz. 10.00-14.00 Ewa Wachowicz, Ania Starmach, Magda Gessler i Karol Okrasa przedstawią słuchaczom RMF FM przepisy na dania świąteczne. Od 17.00 można będzie wysłuchać koncertu kolęd, po którym Szymon Hołownia i Daniel Dyk (godz. 21.00) spróbują odtworzyć wydarzenia betlejemskiej nocy.

W związku ze zbliżającym się 25-leciem rozgłośni w Święta od godz. 14.00 prezentowana będzie „Wigilijna Opowieść” o RMF FM. Radiowe anegdoty opowiedzą słuchaczom Marcin Jędrych i jego goście: Edward Miszczak, Marcin Wrona, Piotr Metz, Darek Maciborek i Ewa Kwaśny.

W pierwszy dzień Świat o godz. 15.00 na antenie pojawią się polskie kabarety. W programie „Bardzo wesołe święta!” wystąpią m.in. Chatelet, Jurki, Ani Mru Mru, Kabaret pod Wyrwigroszem i Kabaret Skeczów Męczących. Między 10.00 a 15.00 realizowana będzie akcja „Gwiazdy pod choinkę”, podczas której słuchaczy RMF FM odwiedzać będą Margaret, zespół Pectus i siatkarze PGE Skry Bełchatów - Karol Kłos, Michał Winiarski, Andrzej Wrona i Mariusz Wlazły.

Jak co roku w drugi dzień świąt wyemitowana zostanie „Szopka dziennikarzy RMF FM”. W tym roku jej bohaterowie podsłuchani zostali w jednej ze słynnych restauracji.

W Wigilię „Fakty RMF FM” będą gościć w klasztorze Franciszkanów w Krakowie, gdzie znajduje się jedna z największych szopek w Polsce. 25 grudnia reporterzy RMF FM odwiedzą kilkanaście kościołów i miejsc kultu pokazując najbardziej niezwykłe szopki bożonarodzeniowe. W drugi dzień Świąt „Fakty” nadawane będą z Koperników koło Nysy i opowiedzą o ciekawych zwyczajach związanych z kolędowaniem w wielu regionach Polski.

Z danych Radio Track wynika, że udział RMF FM w rynku radiowym od września do listopada br. wynosił 23,2 proc. (więcej na ten temat).

łb
Autor artykułu:
łb
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Vincent V. Severski i Piotr Niemczyk w podcaście Polskiego Radia o szpiegach

Vincent V. Severski i Piotr Niemczyk w podcaście Polskiego Radia o szpiegach

Polsat przebudowuje pasmo wieczorne: "Farma" po "Milionerach", nowości godzinę później

Polsat przebudowuje pasmo wieczorne: "Farma" po "Milionerach", nowości godzinę później

Netflix nie zapłaci za Warner Bros. akcjami. Ma być szybciej

Netflix nie zapłaci za Warner Bros. akcjami. Ma być szybciej

Prawie miliard euro w Polsce. TikTok chwali się efektami reklam

Prawie miliard euro w Polsce. TikTok chwali się efektami reklam

Dziennikarz obraził prezydenta Nawrockiego. Prokuratura wszczyna śledztwo

Dziennikarz obraził prezydenta Nawrockiego. Prokuratura wszczyna śledztwo

"Zwierzogród 2" pobił rekord. Żadna animacja z Hollywood wcześniej tyle nie zarobiła

"Zwierzogród 2" pobił rekord. Żadna animacja z Hollywood wcześniej tyle nie zarobiła