Użytkownicy Spotify odsłuchali już 6,5 miliarda minut muzyki świątecznej. Hitem "Last Christmas"

Tylko w tym roku użytkownicy platformy streamingu audio Spotify odsłuchali ponad 6,5 miliarda minut muzyki świątecznej. Z kolei od uruchomienia aplikacji w 2008 roku, świąteczne piosenki odtworzono aż 37 miliardów razy.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Jednak jak wynika z danych Spotify, w tym roku playlista „Christmas Hits" już we wrześniu i w październiku była odtwarzana zdecydowanie częściej niż w latach poprzednich, a top 10 świątecznych utworów w październiku br. było odtwarzanych o jedną czwartą częściej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Tradycyjnie większość odtworzeń bożonarodzeniowych hitów odnotowywanych jest w weekendy; jednocześnie w tym roku na Spotify ma miejsce nieznaczny wzrost odtworzeń również w środku tygodnia.

Pięć najchętniej odtwarzanych świątecznych hitów (od ostatnich świąt) w Polsce to:

1.    Wham! - Last Christmas

2.    Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You

3.    Ariana Grande - Santa Tell Me

4.    Chris Rea - Driving Home for Christmas

5.    Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone

Nieoficjalnym i niekwestionowanym królem świąt Bożego Narodzenia zostaje Michael Bublé z albumem „Christmas”, który jest aktualnie najpopularniejszym świątecznym krążkiem wszech czasów z ponad 1,8 miliarda odtworzeń w Spotify.

Poza największą i najpopularniejszą na świecie playlistą „Christmas Hits” Polscy użytkownicy mogą odtwarzać również lokalne listy takie jak aktualnie najchętniej odtwarzana „Idą Święta” oraz równie popularne „Polskie święta”, „Świąteczny chill” czy „Kolędy”.

W trzecim kwartale 2020 r. muzyczny serwis Spotify zanotował wzrost przychodów o 14 proc., spółka wykazała też kwartalną stratę w wysokości 118 mln euro. Obecnie z aplikacji korzysta na całym świecie 320 mln użytkowników.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

W tym kraju mówią "dość" niepomijalnym reklamom na YouTube

W tym kraju mówią "dość" niepomijalnym reklamom na YouTube

Paramount nie rezygnuje. Kolejna oferta kupna właściciela TVN

Paramount nie rezygnuje. Kolejna oferta kupna właściciela TVN

Nowa wicenaczelna lifestyle’u w Gazeta.pl

Nowa wicenaczelna lifestyle’u w Gazeta.pl

Alior Bank mocniej się reklamował. Połowa klientów w mobile’u

Alior Bank mocniej się reklamował. Połowa klientów w mobile’u

ORLEN i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie będą wspólnie popularyzować naukę
Materiał reklamowy

ORLEN i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie będą wspólnie popularyzować naukę

Divante w portfolio agencji more

Divante w portfolio agencji more