10 lutego startuje Polsat Doku (wideo)

W piątek 10 lutego br. Telewizja Polsat uruchomi kanał satelitarny Polsat Doku. W ramówce pojawią się głównie filmy i cykle dokumentalne, do których prawa zakupiono z myślą o tej stacji.

łb
łb
Udostępnij artykuł:

W wieczornym prime timie Polsat Doku będą emitowane produkcje takie jak: „Miasto niedźwiedzi polarnych”, „Uciec od zgiełku - niesamowite hotele świata”, „Rekiny atakują”, „Katastrofy, które wstrząsnęły światem”, „Mikropotwory. David Attenborough”, „Czarny lód”, „Przemytnicy - cała prawda o czarnym rynku”, „Przemyt broni dla meksykańskich karteli”, „Pompeje - zaginiony świat”, „Święta wojna”, „Charlie Hebdo: 3 dni terroru” czy „Śledztwo”. W styczniu podawaliśmy pełną ramówkę na pierwsze dni nadawania Polsat Doku.

- Przygotowaliśmy wybór najlepszych, premierowych dokumentów z najodleglejszych zakątków globu - zapowiada Radosław Sławiński, szef Polsat Doku, od kieruje też adresowanym do mężczyzn kanałem Polsat Play. - Pokażemy nagradzane na festiwalach, ambitne dokumenty oraz fascynujące, wysokobudżetowe produkcje adresowane do szerokiej publiczności - dodaje Sławiński.

Stacja nadawać będzie filmy i seriale zakupione od takich dystrybutorów jak BBC, Discovery Networks, National Geographic, History, Sky Vision, ZDF, Arte czy japońska NHK. W ofercie znajdą się też produkcje pochodzące od Against Gravity - spółki, która ma w ofercie filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach.

Stacja wystartuje w piątek 10 lutego br. o godz. 6.00 i od razu będzie dostępna w wersji HD. Na pewno Polsat Doku trafi do oferty Cyfrowego Polsatu.

Za sprzedaż reklama będzie odpowiadać biuro reklamy Polsat Media.

Koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym w kanale Polsat Doku (pierwotnie drugi człon nazwy funkcjonował jako Docu) Telewizja Polsat uzyskała w grudniu 2015 roku.

Poniżej prezentujemy spot promujący Polsat Doku:

Polsat Doku będzie 24. kanałem tematycznym Polsatu.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Naziemny MUX-8 wciąż w starym standardzie. Stacje się nie spieszą, bo chcą płacić mniej

Naziemny MUX-8 wciąż w starym standardzie. Stacje się nie spieszą, bo chcą płacić mniej

"Zdrajcy" wracają na antenę TVN. Znamy datę premiery

"Zdrajcy" wracają na antenę TVN. Znamy datę premiery

18 tys. skarg do KRRiT. Najwięcej postępowań przeciwko TVP i Republice

18 tys. skarg do KRRiT. Najwięcej postępowań przeciwko TVP i Republice

REM: oszczerstwa wobec dziennikarza TVN po reportażu o księdzu

REM: oszczerstwa wobec dziennikarza TVN po reportażu o księdzu

Petycja w obronie dziennikarek publicznego radia. "Praca powinna być dla młodych"

Petycja w obronie dziennikarek publicznego radia. "Praca powinna być dla młodych"

TVP ogłasza pierwszą transmisję NBA. Kiedy emisja?

TVP ogłasza pierwszą transmisję NBA. Kiedy emisja?