TVP2 dzięki transmisji z Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 była w weekend liderem rynku

Transmisje z Igrzysk Olimpijskich zdominowały oglądalność stacji telewizyjnych w ostatni weekend. Relacjonująca sportową imprezę najbardziej skorzystała TVP2, której oglądalność wzrosła przeszło dwukrotnie w porównaniu z okresem przed Igrzyskami.

km
km
Udostępnij artykuł:

Liderem rynku telewizyjnego podczas tzw. „weekendu olimpijskiego” zarówno 6, jak i 7 sierpnia br. była TVP2. W sobotę średni dobowy udział tego kanału wyniósł 11,11 proc., a w niedzielę - 13,73 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W porównaniu do dni tuż przed IO udział tej stacji się podwoił - w okresie od 1 do 5 sierpnia br. plasował się on na poziomie od 4,93 proc. do 5,83 proc.

Drugie miejsce należało do TVP1, która również szeroko relacjonuje sportową imprezę. Jej udział w zeszłą sobotę wyniósł 10,51 proc., a dzień później - 11,09 proc. (w poprzednich dniach wynik ten wahał się od 8,50 proc. do 10,73 proc).

W tym samym czasie widać wyraźny spadek oglądalności Polsatu i TVN. Udziały tej pierwszej stacji w zeszły weekend wyniosły odpowiednio 9,50 proc. i 8,34 proc., a w poprzednich dniach było to od 10,73 proc. do 12,12 proc. Z kolei wynik TVN to  odpowiednio 6,38 proc. i 7,46 proc. (od 10,48 proc. do 12,69 proc. w ciągu poprzednich pięciu dni).

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polsat-nowym-liderem-tvp2-odrabia-straty-transmisje-z-io-rio-2016-hitami ##

Średnie udziały „wielkiej czwórki” dzień po dniu w ostatnim tygodniu

Dominację IO w TVP widać też wyraźnie, kiedy spojrzymy na listę 15 najchętniej oglądanych podczas „weekendu olimpijskiego” programów na czterech największych kanałach (TVP1, TVP2, Polsat, TVN). Najlepszy program TVN uplasował się tu dopiero na 10 pozycji, a Polsatu - na miejscu 15.

Biorąc pod uwagę same transmisje związane z IO, największą widownię w zeszły weekend zgromadziła transmisja meczu piłki ręcznej Polska-Brazylia w ramach IO, którą 7 sierpnia na antenie TVP2 oglądało 3,40 mln widzów.

Tego samego dnia Dwójka pokazała relację z wyścigu kolarskiego kobiet, który z widownią na poziomie 2,87 mln widzów był wiceliderem rankingu.

Na trzecim miejscu znalazła się transmisja wyścigu kolarskiego mężczyzn, który dzień wcześniej śledziło 2,82 mln osób (emisja również w TVP2).

Warto dodać, że „Wiadomości” TVP1 w zeszłą niedzielę śledziło średnio 2,50 mln widzów. Z kolei „Fakty” TVN tego dnia miały 2,13 mln oglądających. Oba dzienniki szeroko relacjonowały wydarzenia z IO.

Dzienniki w niedzielę

Z kolei ceremonię otwarcia IO w Rio de Janeiro w nocy z 5 na 6 sierpnia br. w TVP1 i TVP Sport do godz. 2.00 oglądało 529 tys. widzów (w tej pierwszej stacji było to 453 tys., a w tej drugiej - 76 tys.). Relacje po godz. 2.00 śledziło już mniej osób - było to 349 tys. oglądających (odpowiednio 263 tys. i 85 tys.).

Ceremonia otwarcia IO w Rio de Janeiro

Telewizja Polska jest jednym nadawcą Rio 2016 na terenie naszego kraju. Igrzyska olimpijskie oglądać mogą widzowie TVP1, TVP2 i TVP Sport. Wszystkie transmisje z Rio dostępne są na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream. 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szef CNN uspokaja dziennikarzy. Eksperci wskazują, jak Paramount sprzyja Trumpowi

Szef CNN uspokaja dziennikarzy. Eksperci wskazują, jak Paramount sprzyja Trumpowi

Kiedy TVN zmieni właściciela? Odpowiadamy na pytania ws. przejęcia WBD przez Paramount

Kiedy TVN zmieni właściciela? Odpowiadamy na pytania ws. przejęcia WBD przez Paramount

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Gigant AI nie chce uczestniczyć w inwigilacji. Odrzuca ultimatum władz USA

Gigant AI nie chce uczestniczyć w inwigilacji. Odrzuca ultimatum władz USA

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Edward Miszczak: nie mamy obsesji na punkcie TVN czy TVP

Edward Miszczak: nie mamy obsesji na punkcie TVN czy TVP