TVP1 liderem, TVN wyprzedził Polsat w 16-49. Udany tydzień stacji newsowych i TVN7

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły: „M jak miłość”, „Sanatorium miłości” i „Ojciec Mateusz”. Wśród stacji liderem oglądalności w 4+ była TVP1, a w 16-49 z drugiego na pierwsze miejsce awansował TVN (który wyprzedził Polsat). Kolejne wzrosty oglądalności zanotowały stacje informacyjne TVN24, TVP Info i Polsat News, które szeroko informowały o koronawirusie - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
TVP1 liderem, TVN wyprzedził Polsat w 16-49. Udany tydzień stacji newsowych i TVN7
fot. MTL Maxfilm

W minionym tygodniu - od 2 do 8 marca - najwięcej widzów zgromadził poniedziałkowy odcinek serialu „M jak miłość”. Miał on średnio 4,64 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 31,70 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęło reality-show „Sanatorium miłości”. Finałowy odcinek nowej serii śledziło średnio 3,54 mln widzów, co przełożyło się na 22,44 proc. udziału.

Podium uzupełnia serial TVP1 „Ojciec Mateusz”. Odcinek produkcji - pokazany 5 marca - miał 2,94 mln oglądających, a jego udział w rynku wyniósł 19,87 proc.

Liderem „Fakty” TVN

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Fakty” TVN, które 5 marca na antenie tej stacji obejrzało 2,92 mln widzów (21,28 proc. udziału). Była to czwarta topowa pozycja programowa w rankingu.

Drugi pod względem oglądalności wśród dzienników był „Teleexpress” TVP1, który zgromadził 2,69 mln widzów (emisja 8 marca; 6. lokata). Do zestawienia top 20 na 8 pozycji uplasowały się „Wiadomości” Jedynki z 2,67 mln oglądających (niedzielne wydanie) oraz „Wydarzenia” Polsatu z 2,28 mln oglądających (sobota; 12. pozycja).

Czołową piątkę w ogólnym rankingu uzupełnia medyczna produkcja „Na dobre i na złe”. W TVP2 w środę miała średnio 2,77 mln osób, co dało stacji 19,22 proc. udziału.

grafika

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 liderem oglądalności też był serial „M jak miłość”, który miał 1,59 mln osób, co dało TVP2 29,81 proc. udziału.

Drugie miejsce zajął dziennik „Fakty” (1,11 mln widzów; 20,17 proc. udziału), a podium uzupełniają „Kuchenne rewolucje” (971 tys.; 22,34 proc.).

grafika

20 najlepiej oglądanych programów - grupa 16-59.

grafika

Liderem TVP1

Udział liderującej TVP1 wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu zmniejszył się o 0,44 pkt. proc. do 9,64 proc.

Drugi był Polsat, którego udział w analizowanym okresie wyniósł 9,17 proc. (wzrost o 0,34 pkt. proc.).

Podium uzupełnia TVP2. Udział tej stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 8,66 proc. (do góry o 0,15 pkt. proc.).

Czwarty był TVN (stacja miała 7,91 proc. udziału; + 0,26 pkt. proc.).

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zmniejszył się z 35,07 proc. do 35,38 proc.

Kolejny udany tydzień stacji newsowych

Dobre wyniki oglądalności zanotowały czołowe stacje informacyjne: TVN24 (4,83 proc.; do góry o 0,23 pkt. proc.; pozycja 5. w rankingu), TVP Info (4,39 proc.; + 0,07 pkt. proc.; 6. miejsce) i Polsat News (1,45 proc.; + 0,07 pkt. proc.; awans z 15. na 14. miejsce). W zeszłym tygodniu kanały newsowe obszernie informowały m.in. o koronawirusie.

grafika

TVN wyprzedził Polsat w 16-49, rekord Siódemki

Wśród widzów w grupie 16-49 (docelowej dla stacji komercyjnych) pozycję lidera zajął TVN, który wyprzedził Polsat. Udział stacji zwiększył się o 0,81 pkt. proc. do 10,14 proc. Wynik drugiego Polsatu uplasował się na poziomie 10,06 proc. (w dół o 0,08 pkt. proc.).

Podium uzupełnia Dwójka (+ 0,26 pkt. proc. do 7,99 proc.), a czwarta była Jedynka (- 0,77 pkt. proc. do 5,93 proc.).

Na piątym miejscu umocniła się Siódemka, która zanotowała jeden z najwyższych tygodniowych wyników w historii nadawania (+ 0,40 pkt. proc. do 4,68 proc.).

grafika

Wśród widzów w grupie wiekowej 16-59 pierwszy był Polsat (w dół o 0,07 pkt. proc. do 10,03 proc.).

grafika
Michał Kurdupski
Autor artykułu:
Michał Kurdupski
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Australijskie nastolatki bez social mediów. Meta kasuje miliony kont

Australijskie nastolatki bez social mediów. Meta kasuje miliony kont

Znamy uczestników 3. edycji IAA Polska Marketing Masterminds

Znamy uczestników 3. edycji IAA Polska Marketing Masterminds

Prime Video podał datę premiery serialu dokumentalnego "Doda"

Prime Video podał datę premiery serialu dokumentalnego "Doda"

Monika Garbacz account director w Altavia Kamikaze + K2

Monika Garbacz account director w Altavia Kamikaze + K2

Tu zapadają decyzje o przyszłości mediów. Forum Technologii Cyfrowych i Mediów już 15–16 stycznia
Materiał reklamowy

Tu zapadają decyzje o przyszłości mediów. Forum Technologii Cyfrowych i Mediów już 15–16 stycznia

Łowicz z kolejną odsłoną kampanii promującej linię dżemów

Łowicz z kolejną odsłoną kampanii promującej linię dżemów