„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej połowy sezonu.” – ocenia Oleksowicz. „Za nami cztery rajdy, z czego dwa zakończyliśmy na podium. Szczególnie dobrze oceniam nasz występ w Turcji. Przez cały rajd plasowaliśmy się w pierwszej trójce, obejmując w pewnym momencie prowadzenie. Naszymi najgroźniejszymi konkurentami są Włosi, na szczęście oni nie są aż tacy mocni na szutrze.” – dodał Oleksowicz.
Pierwszy start w tym sezonie – Mille Miglia we Włoszech w połowie kwietnia pilotowany przez Andrzeja Obrębowskiego, Oleksowicz ukończył z siedmioma punktami w klasyfikacji Mistrzostw Europy. Majowy Rajd Chorwacji okazał się jeszcze bardziej owocny. Załoga stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i awansowała na trzecie miejsce w ERC, zdobywając cenne 24 punkty. Start w Rajdzie Bosforu na początku czerwca był największym sukcesem w dotychczasowej karierze Macieja Oleksowicza. Po trzech dniach rajdowych zmagań załoga zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i drugie w mistrzostwach Europy. Ostatni start w pierwszej połowie sezonu – Rajd Ypres w Belgii – należał do najtrudniejszych. „Wiele załóg kończyło swoją przygodę w rowie, ze względu na bardzo wąskie drogi i wyjątkowo dużo zakrętów pod kątem prostym, przy których trzeba było wyhamowywać niemalże do zera” – wspomina pilot Andrzej Obrębowski. „Oczywiście nas przygody nie ominęły, ale udało się nam dojechać na wysokiej 4 pozycji i umocnić się w pierwszej trójce klasyfikacji Mistrzostw Europy.” – dodaje Obrębowski.

Najbliższe starty polskich Rajdowców z Castrol EDGE Team w Mistrzostwach Europy:
- Rajd Madery (4-6 sierpnia)- Rajd Barum w Czechach (26-28 sierpnia)- Rajd Principe de Asturias w Hiszpanii (8-10 września)- Rajd Polski (23-25 września)
Oficjalna klasyfikacja ERC po pierwszej połowie sezonu:
1. Rossetti Luca (ITA) - 1462. Betti Luca (ITA) - 1093. Oleksowicz Maciej (POL) - 834. Tlusťák Antonín (CZE) - 575. Iliev Dimitar (BGR) - 466. Ruta Szymon (POL) - 417. Sołowow Michał (POL) - 398. Travaglia Renato (ITA) - 359. Gyoshev Petar (BGR) - 2810. Perico Alessandro (ITA) - 21Źródło wyników: www.rally-erc.com











