Marek Talarczyk nowym CEO Netguru

Marek Talarczyk objął stanowisko prezesa firmy Netguru, specjalizującej się w doradztwie IT oraz kreacji produktów cyfrowych. Zastąpił Wiktora Schmidta, który obejmuje stanowisko executive chairman.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Marek Talarczyk od 2017 r. pełnił w Netguru funkcję chief operations officera, dołączył do zarządu w ramach strategii oddzielenia struktury własnościowej od wykonawczej firmy. Jako COO odpowiadał za rozwój i optymalizację strategicznych procesów zarządzania danymi w firmie.

- Powierzenie Markowi stanowiska CEO Netguru jest najlepszym możliwym wyborem. Jako współzałożyciele firmy, wraz z Kubą mamy do niego pełne zaufanie - mówi Wiktor Schmidt, dotychczasowy CEO.

Schmidt objął w firmie stanowisko executive chairman. Będzie odpowiedzialny za współprowadzenie kluczowych inicjatyw, przy których pracował do tej pory, jak m.in. projekty wspierające różnorodność w firmie czy promujące wyznawane przez firmę wartości oraz ideę zrównoważonego rozwoju, a także dalsze budowanie marki Netguru i pozyskiwanie kluczowych kontaktów. Będzie także dalej reprezentował firmę na zewnętrznych wydarzeniach i konferencjach.

Marek Talarczyk zdobywał doświadczenie pracując dla firm technologicznych na całym świecie, w tym w Indiach, Islandii i USA. Przed dołączeniem do Netguru pełnił funkcję chief operating officera w Videntifier, firmie high-tech z siedzibą w Reykjaviku na Islandii.

Talarczyk ukończył ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim. Studiował również międzynarodowe zarządzanie biznesem i technologią na Politechnice Lappeenranta w Finlandii. Specjalizuje się w analizie finansowej i wycenie przedsiębiorstw.

- Nasz cel, to w ciągu dziesięciu lat zostać firmą pierwszego wyboru dla każdej organizacji wchodzącej w fazę cyfrowej transformacji lub próbującej dzięki technologii zmienić zasady gry na wybranym rynku - mówi o planach rozwoju firmy Talarczyk.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/firma-risen-znika-z-rynku-zalozyciele-i-pracownicy-w-netguru-i-kerris-group-dlaczego ##

Małgorzata Madalińska-Piętka pierwszą CFO Netguru

Małgorzata Madalińska-Piętka dołączyła do zarządu Netguru na nowo utworzone stanowisko chief financial officer.

Z Netguru związana jest od października 2016 r., kiedy objęła stanowisko head of finance. Obecnie jest odpowiedzialna za wszystkie sprawy finansowe, prawne i administracyjne firmy. Odpowiada za utrzymanie i ciągła poprawa kondycji finansowej Netguru oraz zapewnienie finansowania codziennych operacji i możliwości inwestycyjnych, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z polskimi przepisami.

Rozwój i fuzje Netguru

Netguru to założona w Poznaniu i posiadająca obecnie biura w kilku miastach w Polsce agencja konsultingowa zajmująca się dostarczaniem rozwiązań informatycznych pomagających firmom w wykorzystaniu w ich biznesie nowoczesnych technologii.

Obecnie partnerzy Netguru pochodzą głównie z zagranicy, są wśród nich m.in. Ikea, Volkswagen i Payback, a w rankingu „Financial Times” firma została ujęta wśród najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie.

W ub.r. firma osiągnęła przychody w wysokości ponad 80 mln zł, co stanowiło wzrost o ponad 120 proc. Spółka powiększyła też zespół do 600 osób, choć w 2013 r. w Netguru było zatrudnionych jedynie 50 pracowników.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online