Mniej starszych gier na PlayStation 3 w Europie

Europejska wersja konsoli PlayStation 3 (premiera 23 marca), w porównaniu z modelami sprzedawanymi na rynku japońskim i amerykańskim, będzie oferowała mniej gier wideo dostępnych na PlayStation 2.

Reuters - km
Reuters - km
Udostępnij artykuł:

Poinformował producent, firma Sony.

„Kompatybilność ze starszymi grami nie będzie tak dobra jak w modelach amerykańskich i japońskich” – powiedział rzecznik prasowy Sony.

Konsola PlayStation 3 (PS3) najpierw trafiła do sprzedaży w Japonii i Ameryce Północnej w listopadzie ubiegłego roku. Europejski model ma być inaczej zaprojektowany. O wiele mniej gier na PS2 będzie dostępnych na europejską wersję konsoli PS3. Na japońskich i amerykańskich modelach można uruchomić 98 procent starych tytułów.

„Sony dobrze robi, że już teraz informuje o tym, iż nie będzie można grać we wszystkie starsze gry na nowej konsoli” – mówi Alex Kwiatowski, analityk brytyjskiej grupy badającej rynek Vertical Market Technologies.

Przez ostatnie 18 miesięcy Sony zanotowało wiele wpadek w dziedzinie public relations, włącznie z wycofaniem prawie 10 milionów baterii komputerowych, opóźnieniami premiery PS3 i oprogramowaniem do płyt CD, które naruszało bezpieczeństwo komputerów.

Według Kwiatowskiego użytkownicy posiadający konsolę PS2 będą musieli przy niej pozostać, jeśli zamierzają korzystać ze swojej obecnej kolekcji gier. „Jestem rozczarowany tak samo jak użytkownicy tą mniejszą kompatybilnością. Jednak nawet najbardziej stęsknieni gracze będą pod wrażeniem nowych usług jakie wprowadza PS3.”

Możliwości graficzne i dźwiękowe PS3 są o wiele większe w porównaniu z PS2.

„Zamiast koncentrować się na mniejszej kompatybilności z PS2, działania firmy będą coraz bardziej skupiać się na tworzeniu nowych gier i usług rozrywkowych wyłącznie pod PS3” – oświadczyło Sony Computer Entertainment.

Wraz z europejską premierą na rynek trafi około miliona konsol. Cena jednej – 599 euro.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Właściciel TVN nie nadążył za spadkami w telewizji? Paramount chce inwestować w newsy

Właściciel TVN nie nadążył za spadkami w telewizji? Paramount chce inwestować w newsy

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu