Przejęli Twoje dane. A potem odebrali Ci kontrolę. Film "Hakowanie świata" to opowieść o tym, jak informacje stały się cenniejsze niż złoto oraz jak łatwo można nimi manipulować dla własnych potrzeb. Poznaj kulisy potężnego skandalu, w który zamieszane były firmy Cambridge Analytica i Facebook, z przejmującej perspektywy osób stojących po obu stronach barykady.
„Hakowanie świata” jest pracą Karima Amera i Jehane Noujaim. Jedną z bohaterek filmu jest Brittany Kaiser, była dyrektor Cambridge Analytica. Kobieta odeszła z firmy tuż przed wybuchem skandalu i zapowiedziała walkę o prawa internautów dotyczące własności danych.

Produkcję będzie można oglądać od 24 lipca na Netflix.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/premiera-serialu-wiedzmin-pod-koniec-2019-roku-8-odcinkow-w-pierwszym-sezonie,7171085293848705a ##
W pierwszym kwartale 2019 roku Netflix zwiększył przychody o 22 procent (do 4,52 mld dolarów), a zysk netto serwisu osiągnął kwotę 344 mln dolarów. W ciągu trzech miesięcy platforma pozyskała 9,6 mln nowych subskrybentów, a globalnie ma obecnie ponad 148,8 mln użytkowników.
Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys.











