Nowa technologia emisji reklam w Onet.pl

Onet.pl wdrożył nową wersję adserwera firmy Accipiter - systemu informatycznego zarządzającego emisją i raportowaniem realizacji kampanii reklamowych na stronach portalu.

kk
kk
Udostępnij artykuł:

Nowa wersja adserwera wieńczy prace rozwojowe w ramach szerszego projektu udoskonalenia technologii emisji reklam. Jest to istotny element dostosowania całego mechanizmu emisji reklam i pomiaru realizacji kampanii w Onet.pl do standardów wyznaczonych przez IAB. Z punktu widzenia reklamodawców, podstawowym efektem zmian jest poprawa niezawodności działania tzw. cappingu (mechanizmu limitowania liczby kontaktów z reklamą dla pojedynczego użytkownika). Możliwe stało się także bardziej efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni reklamowej oraz podniesienie precyzji monitorowania realizacji kampanii (monitoring odbywa się w czasie rzeczywistym) - podano w komunikacie.

Onet.pl ponadto opracował i wdrożył nowe standardy techniczne emisji reklam, umożliwiające niezawodną realizację na stronach portalu kampanii reklamowych z zewnętrznych systemów emisyjnych krajowych i zagranicznych, w tym zagranicznych sieci reklamowych. Działania te są elementem prowadzonej przez portal strategii operowania na rynkach zagranicznych.

Ponadto reklamodawcy otrzymają do dyspozycji szereg nowych, często unikalnych narzędzi emisji reklam jak np. zaawansowane opcje kontroli liczby kontaktów odbiorcy z reklamą (tzw. zaawansowany capping), automatyczną optymalizację kampanii wg skuteczności poszczególnych kreacji czy lepszą obsługę reklam typu rich-media.

Accipiter to amerykańska firma z siedzibami w  Raleigh (Pn. Karolina, USA) oraz w Londynie, będąca jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań do zarządzania kampaniami reklamowymi w sieci WWW. Z rozwiązań firmy Accipiter korzysta ponad 350 klientów na całym świecie, emitując co miesiąc ponad 50 miliardów reklam.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Akcja przeciwko piratom IPTV z udziałem polskich służb. Wiele zatrzymań

Akcja przeciwko piratom IPTV z udziałem polskich służb. Wiele zatrzymań

Grupa Canal+ szuka nowych inwestorów. Zrealizowała obietnicę sprzed fuzji

Grupa Canal+ szuka nowych inwestorów. Zrealizowała obietnicę sprzed fuzji

Amerykanie usuwają rosyjski komunikator z App Store

Amerykanie usuwają rosyjski komunikator z App Store

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Koniec internetu dla ludzi? Algorytmy i boty zaczynają dominować sieć

Koniec internetu dla ludzi? Algorytmy i boty zaczynają dominować sieć