Odwiedź wystawę „Sztuka Dobra” i wesprzyj osoby niepełnosprawne

Od 17 do 31 lipca w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec można obejrzeć wyjątkową wystawę obrazów, przedmiotów użytkowych i dekoracji. Wszystkie prezentowane prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne podczas warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci OM w Sosnowcu oraz Fundację im. Brata Alberta. Po zakończeniu wystawy będzie można zakupić wybrane prace.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Podczas wystawy „Szuka Dobra” w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec można oglądać w prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Wszystkie prezentowane obrazy, przedmioty użytkowe oraz dekoracje powstały podczas warsztatów terapii zajęciowej, prowadzonych przez dwie organizacje – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci OM w Sosnowcu oraz Fundację im. Brata Alberta.  Uczestnikami warsztatów są osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Poprzez udział w zajęciach rozwijają swoje zdolności manualne i wyobraźnię, a także uczą się wyrażać przeżycia i emocje.

Wystawa, która odbywa się w pasażu galerii handlowej to również okazja do tego, by spojrzeć na ludzi i świat z innej perspektywy, oczami osób niepełnosprawnych. Jeśli odwiedzającym wyjątkowo spodobają się wybrane prace, będzie je można zakupić po zakończeniu ekspozycji.

– Nazwa wystawy, która odbędzie się w naszej galerii nie jest przypadkowa, ponieważ wydarzenie jest dobrem pod wieloma względami. Prezentowane prace są na bardzo wysokim poziomie i przykuwają oko. Powstają podczas warsztatów, które pozwalają uczestnikom rozwijać się i dają im wiele radości. Zarówno te zajęcia, jak i regularna pomoc niepełnosprawnym, które niosą organizacje biorące udział w projekcie, nie byłyby możliwe bez dobrej woli osób w nie zaangażowanych. Dlatego serdecznie zachęcam do udziału w wystawie i wsparcie osób niepełnosprawnych – mówi Aleksandra Złotek, menedżer marketingu Centrum Handlowego Auchan Sosnowiec.

Wystawa pt. „Sztuka Dobra” będzie dostępna do 17 do 31 lipca w pasażu Centrum Handlowego Auchan Sosnowiec przy ulicy Zuzanny 20 w Sosnowcu. Prace można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej od poniedziałku do soboty od 9:00 do 21:00. Wstęp wolny.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nielsen: Wzrost telewizji kablowej i spadek streamingu w Polsce

Nielsen: Wzrost telewizji kablowej i spadek streamingu w Polsce

W maju ruszy program "Polska. Największe dylematy". Współtworzy go była dziennikarka TVP

W maju ruszy program "Polska. Największe dylematy". Współtworzy go była dziennikarka TVP

Nike redukuje 1,4 tys. etatów. Firma przyspiesza globalną restrukturyzację

Nike redukuje 1,4 tys. etatów. Firma przyspiesza globalną restrukturyzację

Grupa Kino Polska tłumaczy rebranding. Wszystkie stacje FilmBox+ będą w HD?

Grupa Kino Polska tłumaczy rebranding. Wszystkie stacje FilmBox+ będą w HD?

Allegro pożycza coraz więcej kupującym. Szykuje też kredyty dla sprzedawców

Allegro pożycza coraz więcej kupującym. Szykuje też kredyty dla sprzedawców

Kolejny kultowy kanał kończy nadawanie po 37 latach. Był dostępny w Polsce

Kolejny kultowy kanał kończy nadawanie po 37 latach. Był dostępny w Polsce