1,8 mln widzów „Idola”, Polsat liderem w 16-49. Oglądalność spada z odcinka na odcinek

Reaktywowany „Idol” gromadzi średnio 1,79 mln osób, o 380 tys. widzów więcej niż oglądało reality-show „Top Chef. Gwiazdy od kuchni” w analogicznym okresie ub.r. Polsat w czasie nadawania programu jest trzeci w rynku wśród wszystkich widzów i pierwszy w 16-49.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
1,8 mln widzów „Idola”, Polsat liderem w 16-49. Oglądalność spada z odcinka na odcinek

Muzyczne widowisko „Idol” oglądać można w Polsacie w środy o godz. 20.00, począwszy od 15 lutego br. Z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że po trzech odcinkach średnia oglądalność formatu wyniosła 1,79 mln widzów. Przełożyło się to na 11,29 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 16,07 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 14,22 proc. w grupie 16-59.

grafika

W analogicznym okresie rok wcześniej Polsat niemal w tym samym paśmie pokazywał szóstą edycję „Top Chef’a”, którą po trzech odcinkach śledziło 1,41 mln osób przy udziałach wynoszących 9,24 proc. w 4+ oraz 12,57 proc. w 16-49. Oznacza to, że „Idol” podnosi widownie stacji o 380 tys. osób.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ogladalnosc-belle-epoque-spada-z-odcinka-na-odcinek ##

Polsat w czasie emisji „Top Chef’a” zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Dwójka emitująca gł. hitowe seriale „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe” i początek „Na sygnale”, co przekłada się na 20,71 proc. udziału. Drugi jest TVN („Na Wspólnej”, „Milionerzy” i „Belle Epoque”; 13,14 proc.), a gorzej od Polsatu wypada TVP1 („Sport”, „Pogoda”, filmy fabularne, „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” i reportaż „Moją ojczyzną jest Polska podziemna”; 7,45 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupie wiekowej 16-59 lat. Z kolei w grupie komercyjnej 16-49 Polsat jest liderem, a dalej plasują się: Dwójka, TVN i Jedynka.

grafika

W talent-show Polsatu przed czteroosobowym jury stają aspirujący wokaliści (w wieku od 16 do 28 lat), prezentując wybraną przez siebie piosenkę. Zgodnie z zasadami uczestnicy etapu castingowego mogą wspierać się akompaniamentem, np. gitary czy pianina lub zaśpiewać to a capella.

Osoby, które zainteresują jurorów przechodzą do kolejnych etapów. W odcinkach na żywo widzowie zagłosują na swoich faworytów, a jurorzy rozstrzygną, kto z dwójki zagrożonych opuści show.

Piątą edycję programu prowadzi Maciej Rock, a w jury zasiadają: Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz i Wojciech Łuszczykiewicz.

Pierwsze cztery edycje „Idola” Polsat emitował od wiosny 2002 roku do wiosny 2005 roku, głównie w ramówkach wiosennych. Pierwszą oglądało średnio 2,9 mln widzów, drugą - 3,4 mln, trzecią - 2,6 mln, a czwartą - 1,8 mln widzów.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z TV4 na główną antenę. Polsat pokaże koncert na Dzień Matki

Z TV4 na główną antenę. Polsat pokaże koncert na Dzień Matki

Kanały FilmBox testują emisję w lepszej jakości obrazu

Kanały FilmBox testują emisję w lepszej jakości obrazu

Nowy gospodarz porannego programu Republiki. W stacji od ponad dwóch lat

Nowy gospodarz porannego programu Republiki. W stacji od ponad dwóch lat

Brzoska kpi z tłumaczeń zagranicznego konkurenta. "Zacznijcie płacić podatki"

Brzoska kpi z tłumaczeń zagranicznego konkurenta. "Zacznijcie płacić podatki"

TVN odsłania karty. To oni poprowadzą program "Taskmaster"

TVN odsłania karty. To oni poprowadzą program "Taskmaster"

Chiński robot pobił ludzki rekord świata. Wygrał półmaraton

Chiński robot pobił ludzki rekord świata. Wygrał półmaraton