„Piękna, bo zdrowa” – nie daj się rakowi!

Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Jednocześnie dzięki właściwej profilaktyce i wczesnej diagnostyce można skutecznie zapobiegać jego rozwojowi. Styczeń jest miesiącem profilaktyki raka szyjki macicy. Przypomina o tym ogólnopolska kampania społeczna „Piękna, bo zdrowa”, zachęcająca Polki do regularnych badań cytologicznych.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Realizatorami kampanii „Piękna, bo zdrowa” jest ogólnopolska Organizacja „Kwiat Kobiecości” oraz miesięcznik Glamour. W prowadzone działania zaangażowało się wiele polskich gwiazd - Anna Dereszowska, Aleksandra Mikołajczyk, Natalia Lesz, Maja Hirsch, Ada Fijał, Kasia Pakosińska, Beata Sadowska. W tym roku Ambasadorki promują regularne przeprowadzanie badań cytologicznych pod hasłem "Zostań Superbohaterką, zrób cytologię!". Celem kampanii "Piękna bo zdrowa" jest zwiększenie świadomości kobiet na temat wirusa HPV oraz raka jajnika, a także zmiana podejścia Polek do badań ginekologicznych. Cytologia, wykonywana regularnie, minimum raz do roku, może pomóc we wczesnym wykryciu raka szyjki macicy.

Do końca stycznia 2013 dostępne będą Miasteczka Kobiet w centrach handlowych, w których odwiedzające organizatorów kobiety, będą mogły dowiedzieć się więcej w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy i raka jajnika, wykonać bezpłatne badanie piersi w tzw. Mammobusie czy spotkać się z Ambasadorkami kampanii i wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęły Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Do akcji przyłączyło się także wiele firm, m.in. Medagro Angelini, dystrybutor leku Tantum Rosa, który dba o zdrowie intymne kobiet. Tantum Rosa już od 15 lat towarzyszy Polkom w różnych sytuacjach życiowych: podczas połogu, w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, w przypadkach zapalenia m.in. szyjki macicy, jak również po chemio- i radioterapii. Firma Medagro Angelini wspomaga akcje, których celem jest troska o kobiety w zakresie profilaktyki ginekologicznej. Więcej informacji można znaleźć: www.kwiatkobiecosci.pl http://www.facebook.com/kwiatkobiecosci http://www.facebook.com/pages/KobietybezTabu

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Oto zwycięzcy Wirtuali 2026. Naszego konkursu dla najlepszych mediów i ludzi mediów

Oto zwycięzcy Wirtuali 2026. Naszego konkursu dla najlepszych mediów i ludzi mediów

Kanały tematyczne TVN i TVP w ofercie Polsat Box Go. Serwis podnosi ceny

Kanały tematyczne TVN i TVP w ofercie Polsat Box Go. Serwis podnosi ceny

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny