Polsat liderem. Udział „wielkiej czwórki” spadł do 44,77 proc.

W kwietniu 2015 roku liderem oglądalności w rynku telewizyjnym był Polsat, a najwięcej spośród głównych stacji stracił TVN. Ranking top 20 najchętniej oglądanych programów zdominowały pozycje TVP1 i TVP2 z serialami na czele.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

Pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stacji telewizyjnych w kwietniu 2015 roku należało do Polsatu. Udział tego kanału względem kwietnia 2014 roku zmniejszył się o 1,34 proc. i wyniósł 12,48 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Drugą pozycję zajęła TVP1, której udział w analizowanym okresie zmniejszył się o 2,18 proc. do 12,12 proc. Podium uzupełnia TVN. Jego wynik w porównaniu do kwietnia ub.r. zmalał o 8,91 proc. do 11,15 proc.

Czwarte miejsce tradycyjnie należało do TVP2 (9,02 proc.; w dół o 5,55 proc.).

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/co-ogladaja-widzowie-telewizji-naziemnej-na-czele-seriale-tvp-raport ##

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” zmalał z 46,83 proc. w kwietniu 2014 roku do 44,77 proc. w kwietniu 2015 roku.

Na piątym miejscu zestawienia uplasował się kanał TVN7, którego udział wyniósł 3,57 proc., po wzroście o 0,85 proc. Natomiast plasujący się oczko niżej kanał TV4 zanotował wzrost wyniku o 24,81 proc. do 3,22 proc.

W grupie komercyjnej 16-49 pozycję lidera również zajął Polsat, którego udział wyniósł tutaj 14,15 proc., po spadku o 1,26 proc. Większy spadek odnotował, zajmujący drugą pozycję, TVN. Jego wynik zmniejszył się o 8,79 proc. do 12,77 proc.

Ostatnią lokatę podium zajęła TVP1 (8,14 proc udziału; spadek o 6,22 proc.). Natomiast czwarta lokata przypadła siostrzanej TVP2 (8,01 proc., do góry o 0,75 proc.).

W grupie 16-49 tuż za tzw. wielką czwórką znalazła się TV Puls, notująca tutaj wzrost o 2,44 proc. do 3,78 proc.

W kwietniu 2015 roku największą widownię zgromadził serial „M jak miłość” TVP2, którego najchętniej oglądany odcinek - pokazany 7 kwietnia - oglądało 7,11 mln osób.

Drugie miejsce należało do serialu TVP1 - „Ranczo”, którego odcinek z 19 kwietnia śledziło średnio 6,47 mln widzów. Podium uzupełnia „Na dobre i na złe” - serial ten 8 kwietnia przyciągnął do TVP2 średnio 5,51 mln widzów.

W zestawieniu 20 najchętniej oglądanych programów najwięcej, bo 11 miejsc zajęły pozycje wyemitowane przez TVP1. Pięć lokat należało do programów TVP2, trzy - do TVN, a jedna - do Polsatu.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"