Maciej Maciejowski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Gremi Media 10 czerwca. Bezpośrednio po jego odejściu zwołano radę nadzorczą, która powoła na stanowisko prezesa Wojciecha Kuśpika. Dotychczas był on członkiem zarządu Gremi Media, a jednocześnie kieruje Grupą PTWP.
Maciejowski stał na czele Gremi Media od 2022 roku. W opublikowanym na stronach "Rzeczpospolitej" komunikacie podkreślił, że rynek medialny wymaga dziś konsolidacji oraz wykorzystania synergii, jakie możliwe są dzięki współpracy z Grupą PTWP.
– Zostawiam "Rzeczpospolitą" w dobrych rękach, bo dzisiejszy rynek mediów wymaga konsolidacji i wykorzystania synergii, a te z PTWP mamy rozległe – stwierdził Maciejowski. Dodał, że wierzy w dalsze wzmacnianie pozycji "Rzeczpospolitej" oraz rozwój serwisu Rp.pl.
Nowy prezes Gremi Media podziękował swojemu poprzednikowi za współpracę i zapewnił o gotowości do realizacji kolejnego etapu rozwoju spółki.

– Jesteśmy dobrze przygotowani, aby zapewnić ciągłość zarządzania oraz sprawność operacyjną, opierając się na solidnych fundamentach i jasno określonej strategii. Przed nami czas realizacji ambitnych celów i wykorzystywania nowych możliwości biznesowych – podkreślił Wojciech Kuśpik.
Pod koniec grudnia ub.r. Grupa PTWP sfinalizowała przejęcie większościowego pakietu akcji Gremi Media od holenderskiego funduszu Pluralis. W efekcie została głównym akcjonariuszem wydawcy "Rzeczpospolitej", "Parkietu" i serwisu Rp.pl. Transakcja była jedną z największych na polskim rynku medialnym w ostatnich latach i otworzyła drogę do integracji aktywów obu grup. Samo przejęcie zostało uznane za Wydarzenie roku w konkursie Wirtuale.
W pierwszym kwartale 2026 roku grupa Gremi Media zwiększyła przychody rok do roku o 12,6 proc do 25,36 mln zł i zysk EBITDA z 548 do 895 tys. zł, ale jej strata netto pogłębiła się z 1,66 do 2,05 mln zł. Firma tłumaczyła to m.in. kosztami inwestycji.











