"Randka w ciemno" po reaktywacji. Znamy widownię programu Polsatu

Średnio 479 tys. widzów oglądało w Polsacie reaktywowaną "Randkę w ciemno" – wynika z danych Nielsena. Najwięcej widzów przyciągnął finał sezonu. Ostatni odcinek "Randki" zobaczyło średnio 625 tys. osób.

Kamila Meller
Kamila Meller
Udostępnij artykuł:
"Randka w ciemno" po reaktywacji. Znamy widownię programu Polsatu
Zdjęcie z planu "Randki w ciemno"

Polsat pokazywał "Randkę w ciemno" w sobotnie popołudnia o godz. 16:30 od 4 października do 20 grudnia, przy czym od 13 grudnia stacja emitowała po dwa premierowe odcinki, jeden po drugim.

Średnia widownia całego sezonu "Randki w ciemno", który liczył 12 odcinków, wyniosła 479 tys. osób, co dało Polsatowi udział w rynku na poziomie 4,80 proc. w grupie wszystkich widzów, 5,16 proc. w grupie 16-49 oraz 5 proc. wśród widzów w przedziale wiekowym 16-59 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement (uwzględniających widownię poza domem), do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Najpopularniejszy odcinek "Randki w ciemno" przyciągnął przed telewizory średnio 625 tys. widzów – był to finał serii wyemitowany w sobotę 20 grudnia o godz. 17:30. Próg 600 tys. osiągnęła także premiera sezonu.

Średnia widownia w trakcie 10 tygodni emisji nie spadła poniżej 329 tys. odbiorców. Tylu zasiadło przed ekranem 13 grudnia o godz. 16:30.

"Randka w ciemno" wróciła po 20 latach

Polsat reaktywował "Randkę w ciemno" po 20 latach od ostatniej emisji w TVP1, gdzie program debiutował w 1992 roku. Program oparty na amerykańskim formacie "The Dating Game" z 1965 roku, emitowano – z przerwami – do 2005 roku. Pierwszym prowadzącym był Jacek Kawalec, a od 1998 roku gospodarzami byli Tomasz Kammel.

Show w nowej odsłonie na antenie Polsatu prowadzi Piotr Gąsowski, a za realizację 12 odcinków odpowiada ZPR Media.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions