Rokmates tworzy dwa nowe działy i zatrudnia nowe osoby

W agencji influencer marketingu Rokmates utworzono działy sales oraz marketing & strategy. Szeregi agencji zasilili Katarzyna Kowalewska, Michał Daszkowski, Karolina Pałka, Marlena Fac i Sylwia Rutkowska. Ponadto awansowali Krzysztof Sarna i Nikola Żybała.

Beata Goczał
Beata Goczał
Udostępnij artykuł:
Rokmates tworzy dwa nowe działy i zatrudnia nowe osoby

Utworzony dział sales odpowiada za obsługę nowych klientów. Decyzja wynika w szczególności z rosnącej liczby zapytań ofertowych, co jest związane m.in. z dołączaniem kolejnych twórców do managementu agencji. 
Budową nowego działu zajmuje się Katarzyna Kowalewska, która dołączyła do firmy jako head of sales. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w sprzedaży, które zdobywała przy sprzedaży usług w mediach i branży digital. Do tej pory w swojej karierze współpracowała m.in. z takimi firmami jak Henkel, Unilever, P&G, J&J, Lego czy Mattel, a także stacjami TVP, TVN i Polsat. Pracowała też przy tworzeniu strategii, realizacji działań marketingowych i kampanii PR-owych, a także jako copywriterka. Obecnie trwa rekrutacja do jej zespołu na stanowisko senior sales managera.
​​
​W strukturach firmy wyodrębniono także dział marketing & strategy, który będzie zajmował się tworzeniem strategii i kreacji dla klientów. Jego celem będzie też rozwój zintegrowanej strategii marketingowej agencji. 
Zespołem będzie kierował Krzysztof Sarna, który objął funkcję head of marketing & strategy. Pracę w Rokmates rozpoczął w kwietniu 2024 roku jako senior strategy manager i do tej pory tworzył strategie dla stałych i nowych klientów. Do jego zespołu dołączył Wojciech Grzegorzyca, Senior Communications Manager, który odpowiada za komunikację agencji i wsparcie twórców w działaniach media relations. Planowany jest także dalszy rozwój tego działu.

Dwukrotne powiększenie zespołu

W ciągu roku liczba współpracowników Rokmates wzrosła ponad dwukrotnie – z 9 osób na początku 2024 roku do 20 osób obecnie. 

   – Bardzo się cieszę, że weszliśmy w nowy rok z powiększonym, jeszcze lepiej zorganizowanym i gotowym do działania zespołem. Ogromnie też satysfakcjonuje nas fakt, że praktycznie w ogóle nie rozstajemy się z członkami zespołu – to dowód na to, że tworzymy miejsce, w którym ludzie chcą pracować i się rozwijać. Kolejne rekrutacje to odpowiedź na rosnące potrzeby organizacji, a nie zmiany wynikające z rotacji, jak to ma miejsce w niektórych podmiotach. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i z ekscytacją patrzymy w przyszłość – komentuje Krzysztof Żyła, co-founder agencji Rokmates.

Dział account managementu wzmocnił Michał Daszkowski. Jako senior account manager odpowiada za koordynację realizacji większych kampanii dla klientów Rokmates. Wcześniej przez ponad 4 lata pracował w Lifetubie, gdzie odpowiadał m.in. za koordynację projektu Studia Tymbark dla Grupy Maspex czy współpracę z Biedronką. Później w zespole Network Managementu rozwijał sieć partnerską agencji.

W zespole influencer managementu na stanowisko influencer managerki awansowała Nikola Żybała, która pracuje w Rokmates od października 2023 roku. Na co dzień współpracuje z twórcami technologicznymi, lifestylowymi, sportowymi, a przede wszystkim filmowymi. Aktualnie jest menedżerką takich twórców jak GrafomanTV, Tomek Tomanek, Wiktoria Jaroniewska czy Paula Mochtak. Do tej pory realizowała projekty influencer marketingowe m.in. dla takich marek jak Multikino, x-kom czy MSI.
​​
​W roli influencer managerki dział ten zasiliła także Karolina Pałka. Odpowiada za współpracę m.in. z Karoliną Dobrowolską-Zrałką. W przeszłości pracowała w ClickInStory, gdzie realizowała kampanie z takimi twórcami jak Adam Mirek, Sztosiara, Natalia Skroczek, Karolina Zajas czy Dominik Gontarski. Współpracowała przy tym m.in. z markami Garnier, Netflix oraz Coca-Cola.
​​
​Stanowisko junior influencer specialist objęła natomiast Marlena Fac, która dołączyła do agencji w październiku. Wcześniej w ramach stażu była odpowiedzialna m.in. za nawiązywanie kontaktów z nowymi twórcami oraz koordynację ich działań w ramach kampanii, w tym za realizację współprac dla marki MSI. Obecnie do jej zadań należy m.in. poszukiwanie nowych twórców internetowych z potencjałem i koordynacja kampanii z influencerami.
 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji