W spocie Witalis Skorupka jest pokazywany, jak w swoim mieszkaniu przegląda stare zdjęcia i pamiątki. - Młodość zabrała mi wojna - przyznaje.
- Mam 98 lat. Mam dla kogo żyć. Ty również. Bądź bohaterem. Zaszczep się - zachęca Witalis Skorupka.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/szczepienia-koronawirus-jak-zarejestrowac-sie-w-internecie-infolinia,7170398648141953a ##
Witalis Skorupka ps. Orzeł walczył w Kedywie, strukturze Armii Krajowej odpowiadającej za przeprowadzanie akcji bojowych. Brał udział w Akcji "Burza". Za swoją działalność na rzecz kraju został aresztowany po wojnie przez komunistów, był torturowany i skazany na śmierć. Ostatecznie wyrok śmierci został zmieniony na 10 lat więzienia, do czego podstawą było zabicie przez Witalisa Skorupkę dwóch gestapowców. W 2016 roku został awansowany na stopień pułkownika.

Centrum Informacyjne Rządu podało, że spot z Witalisem Skorupką jest emitowany w internecie.
To kolejna odsłona rządowej kampanii „#SzczepimySię” prowadzonej od 27 grudnia, kiedy do Polski dotarła pierwsza partia szczepionek na koronawirusa i ruszyły szczepienia osób pracujących w ochronie zdrowia.

W pierwszym spocie pojawiła się dwójka aktorów, prywatnie ojciec i syn, którzy wiosną ub.r. byli bohaterami rządowej akcji promującej zasady bezpieczeństwa w czasie epidemii. W pierwszej połowie zeszłego tygodnia zaczęto natomiast emitować wideo z Cezarym Pazurą, aktor jest też lektorem radiowych spotów z kampanii.
Akcja obejmuje również reklamy outdoorowe z dużym hasłem „#SzczepimySię”.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/ministerstwo-zdrowia-zaplacilo-tvp-tvn-i-polsatowi-6-mln-zl-za-emisje-spotow-o-maseczkach,7170400061356161a ##
Od zeszłego piątku na szczepienia mogą rejestrować się osoby w wieku powyżej 80 lat, a do szczepień w późniejszym terminie mogą zgłaszać się młodsi ludzie. W sobotę w południe szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, rządowy pełnomocnik ds. Narodowego Programu Szczepień, podał, że na szczepienia zarejestrowało się już 280 tys. seniorów, a chęć udziału w szczepieniach zgłosiło ponad 1,1 mln osób.

Produkująca szczepionkę firma Pfizer zapowiedziała zmniejszenie w najbliższym czasie dostaw dla państw Unii Europejskiej. Michał Dworczyk poinformował, że mimo to szczepienia seniorów będą realizowane zgodnie z ogłoszonym wcześniej harmonogramem.











