„Szpital” nadawany był na antenie TVN w okresie od 11 lutego do 31 maja 2013 roku, w dni powszednie o godz. 17.00 (od 4 marca o godz. 16.55). Średnia widownia odcinków pierwszego sezonu paradokumentu wyniosła 1,60 mln widzów. Przełożyło się to na 15,94 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 16,40 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.
W analizowanym okresie największą widownię zgromadził odcinek serialu pokazany 20 lutego br. Oglądało go 1,97 mln osób.
TVN w paśmie emisji scripted-docu zajęła trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem w tym czasie była TVP1, emitująca wówczas „Teleexpress”, „Pogodę” oraz program rozrywkowy „Jaka to melodia?”, co dało jej 25,33 proc. udziału. Drugie miejsce zajął Polsat („Malanowski i partnerzy” oraz „Dlaczego ja?”; 16,99 proc.). Za TVN uplasowała się tylko TVP2 (liczne seriale; zaledwie 4,29 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej TVN była druga, przegrywając z Polsatem.

„Szpital” to realizowany w Krakowie serial z gatunku scripted-docu, pokazujący pracę szpitalnego oddziału ratunkowego. W każdym odcinku prezentowane są dwie historie pacjentów z innymi chorobami i problemami życiowymi. Poza amatorami w serialu grają również aktorzy z teatrów (więcej na ten temat).
Drugi sezon paradokumentalnej produkcji na antenie TVN pojawi się jesienią br. (dowiedz się więcej).
Pięć topowych odcinków „Szpitala” (dane TVN)
Oglądalność paradokumentu na tle konkurencji











