Verizon i Ericsson zademonstrowały LTE Multicast podczas wyścigu Indy 500

  • Verizon Wireless jako pierwsza spółka w USA zademonstrowała technologię LTE Multicast w swojej komercyjnej sieci 4G LTE przy użyciu dostarczonego przez Ericsson rozwiązania LTE Broadcast
  • Transmisja wideo na żywo z kamer zainstalowanych przy torze i w samochodach wraz z informacjami o wyścigu w czasie rzeczywistym
  • W środowisku ultra dużym zagęszczeniu użytkowników, technologia LTE Multicast idealnie rozwiązuje problem obciążenia sieci.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Ericsson i Verizon Wireless wprowadzili pierwszą na terenie USA usługę LTE Multicast w komercyjnej sieci 4G LTE. Dostarczone przez Ericsson rozwiązanie LTE Broadcast obsługiwało transmisję wideo na żywo w ramach pokazu zorganizowanego na terenie Indy Motor Speedway w tygodniach poprzedzających wyścig Indy 500.

Johan Wibergh, dyrektor oddziału sieci w spółce Ericsson, oświadczył: “Verizon uzyskał przewagę oferując jako pierwsza spółka w USA usługi multiemisji wideo w komercyjnej sieci LTE w bardzo wymagającym środowisku. Opracowane przez Ericsson rozwiązanie LTE Broadcast ma zapewniać wysoką jakość i znakomite wrażenia przy korzystaniu z transmisji wideo na poziomie wymaganym dla oferowanej przez Verizon usługi LTE Multicast podczas takich wydarzeń, jak Indy 500."

W dniu wyścigu (25 maja) możliwości usługi LTE Multicast zostaną zademonstrowane poprzez serię kamer zainstalowanych przy torze oraz w samochodach, dzięki którym załogi IndyCar będą mogły śledzić wyścig w czasie rzeczywistym. Jednocześnie transmisja wideo wyścigu na żywo zapewni kibicom bogatsze wrażenia na torze za sprawą tej nowej technologii i platformy.

Środowisko użytkownika o ultra dużej gęstości związane z dużymi imprezami sportowymi może stanowić duże wyzwanie dla sieci komórkowych, ale dla dostawcy sieci komórkowej jest to jednocześnie doskonała okazja do zaoferowania ulepszonej jakości usług dzięki podwyższonej wydajności multiemisji w sieci, przy jednoczesnej możliwości tworzenia nowych usług dla kibiców, które uruchomią nowe źródła dochodów zarówno dla dostawcy sieci, jak i właścicieli zawartości/praw. Kompleksowe rozwiązanie LTE Broadcast oferowane przez Ericsson pozwala spełnić wspomniane wymagania sieciowe i wykorzystać opisywany potencjał w zakresie oferowanych usług.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

grafika

dostarczył:

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele