Wielka inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku firmy Robyg

Grupa Deweloperska Robyg planuje budowę ok. 400 lokali w Gdańsku w przyszłym roku. Zdaniem władz spółki, gdański rynek ma obecnie największy w Polsce potencjał wzrostu.

masz / isb / pr
masz / isb / pr
Udostępnij artykuł:

"W dotychczasowej historii obecności firmy na rynku gdańskim nie było jeszcze tak intensywnego okresu. Domy, apartamenty i mieszkania w jej trzech projektach sprzedają się bardzo dobrze, co zachęca do kolejnych inwestycji. Zdaniem władz spółki, gdański rynek ma obecnie największy w Polsce potencjał wzrostu" – czytamy w komunikacie.

Dla porównania, w połowie br. cały trójmiejski rynek pierwotny obejmował 6,1 tys. mieszkań.

"Od kilku lat regularnie bywam w Gdańsku i mam wrażenie, że w tym czasie rozwój miasta nabrał prawdziwego przyspieszenia. Nie tylko w kategoriach infrastruktury, ale także pod względem ogólnej kondycji ekonomicznej. Dostrzegam też dwa czynniki, dzięki którym działalność deweloperska może w tym mieście rozwijać się coraz dynamiczniej. Po pierwsze, w Gdańsku nie mieliśmy do czynienia z szalonym windowaniem cen gruntów, co na przykład pewnym terenom w Warszawie odebrało możliwość budowania na kilka lat. Po drugie, polityka władz miasta sprzyja inwestorom, gwarantując im stanowcze, ale uczciwe warunki prowadzenia biznesu" – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Robyg Oscar Kazanelson.

Na osiedlu Lawendowe Wzgórza przy ul. Jabłoniowej w dwóch budynkach powstaną tam 152 mieszkania. Dalsze 143 lokale zostanie wybudowane w kolejnym wysokościowcu projektu Albatross Towers. Ponadto, powstanie tam też centrum biurowo-usługowe, podaje spółka.

Robyg zaznacza ponadto, że na osiedlu Słoneczna Morena przy ul. Piekarniczej w przyszłym roku ruszy tam budowa 75 mieszkań i 12 apartamentów.

W I poł. 2011 roku spółka miała 3,32 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 19,43 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 62,62 mln zł wobec 141,07 mln zł.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

#WM na Cannes Lions. #2 Oprah Winfrey: Być twórcą to dawać siebie innym

#WM na Cannes Lions. #2 Oprah Winfrey: Być twórcą to dawać siebie innym

Producent "Milionerów" i "The Office PL" zmalał o ponad jedną trzecią. Ale zysk w górę

Producent "Milionerów" i "The Office PL" zmalał o ponad jedną trzecią. Ale zysk w górę

Przez lata był producentem w TVN i TVP. Dołącza do Newsmax Polska

Przez lata był producentem w TVN i TVP. Dołącza do Newsmax Polska

Złoto dla VML Poland na Cannes Lions. Za rozwiązanie dla Wisły Kraków

Złoto dla VML Poland na Cannes Lions. Za rozwiązanie dla Wisły Kraków

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?
Materiał reklamowy

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?

Widownia "Pierwszej miłości" w Polsacie. Miniony sezon ze wzrostem

Widownia "Pierwszej miłości" w Polsacie. Miniony sezon ze wzrostem