WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Bake off - Ale ciacho! 3” śledzi 1,2 mln widzów. TVP2 na trzecim miejscu

Gorący temat

Dziennikarze krytykują okładkę „Wysokich Obcasów” z hasłem „Aborcja jest OK”

40

Dyrektorzy TVP odsunięci od pracy po emisji „The Voice of Poland” równocześnie z „Rolnik szuka żony”. Kurski: za błędy się karze

2017-09-27 A A A KOMENTARZE: 82 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wicedyrektor TVP2 Tomasz Mazur i wicedyrektor biura programowego TVP Marcin Stefaniak zostali odsunięci od tych funkcji, po tym jak w ostatnią niedzielę w TVP2 pokazano „The Voice of Poland” w porze emisji programu „Rolnik szuka żony” w TVP1.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp

W miniony weekend w TVP2 pokazano premierowe odcinki talent-show „The Voice of Poland” nie tylko jak zwykle w sobotę, lecz także w niedzielę (w oba dni o 20:05). Dlaczego? W poprzedni weekend nie wyemitowano żadnego, ponieważ w TVP1 w piątek, sobotę i niedzielę wieczorem transmitowała festiwal w Opolu.

Tymczasem w zeszłą niedzielę TVP1 po godz. 20 pokazała kolejno serial „Dziewczyny ze Lwowa” i reality-show „Rolnik szuka żony”. Tak więc o tej samej porze dwie główne stacje TVP emitowały programy rozrywkowe na zagranicznych licencjach.

W konsekwencji, jak podał we wtorek Dziennik.pl, odsunięci od dotychczasowych obowiązków zostali wicedyrektor TVP2 Tomasz Mazur i wicedyrektor biura programowego TVP Marcin Stefaniak, którzy podjęli decyzję o emisji „The Voice of Poland” w niedzielę.

Prezes Telewizji Jacek Kurski potwierdził nam tę informację, natomiast nie chciał mówić o szczegółach. - Telewizja tak jak każda korporacja jest profesjonalnie zarządzana, kiedy nagradza za sukcesy, a karze za błędy - stwierdził ogólnie.

Z naszych ustaleń wynika, że konsekwencje dyscyplinarne wobec Mazura i Stefaniaka wynikają także z tego, że nie skonsultowali z przełożonymi decyzji o pokazaniu „The Voice of Poland” w niedzielę. Zdaniem kierownictwa TVP dużo korzystniejsze byłaby emisja kolejnego odcinka tego talent-show w sobotę o godz. 22. Wtedy TVP2 osiągnęłaby jeszcze wyższe wyniki oglądalności w sobotę, a TVP - w niedzielę.

Według danych Nielsen Audience Measurement „Rolnik szuka żony” w minioną niedzielę miał 3,16 mln widzów i 20,85 proc. udziału w oglądalności pasma. Tydzień wcześniej miał 2,64 mln widzów i 17,5 proc. udziału, a dwa tygodnie wcześniej - 3,58 mln widzów i 24,23 proc. udziału.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Marcin Stefaniak został odwołany z funkcji wicedyrektora biura programowego, możliwe, że dalej będzie pracował w TVP na innym stanowisku. Natomiast Tomasz Mazur został zawieszony jako wicedyrektor TVP2, przy czym dalej pracuje jako wydawca programu „W tyle wizji” w TVP Info.

Stefaniak w ub.r. został pełnomocnikiem zarządu TVP ds. Telewizji Wyszehradzkiej, a funkcję wicedyrektora biura programowego objął w marcu br. Mazur jest związany z TVP2 od połowy ub.r., wcześniej pracował w TVP Info i był szefem programów informacyjnych w TVP3 Warszawa.

Według badania Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. udział TVP1 w rynku oglądalności wyniósł 10,14 proc. (po spadku o 12,66 proc. w skali roku), TVP2 - 7,84 proc. (7,22 proc. w dół), a TVP Info - 3,52 proc. (po wzroście o 12,46 proc.).

W 2016 roku TVP zanotowała 180 mln zł straty. Udział Grupy TVP w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2016 roku wyniósł 29,38 proc..

Autor: tw

Wiecej informacji: Voice of Poland, Rolnik szuka żony, Jacek Kurski, TVP2, TVP1, Tomasz Mazur, Marcin Stefaniak

Komentarze (82) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia