62 proc. Polaków na wakacje pojedzie samochodem

Jak wynika z Barometru Providenta ponad 60 proc. Polaków w wakacyjną podróż pojedzie samochodem. Blisko dwie trzecie wybierze nowy kierunek podróży, ponad 12 proc. wróci do miejscowości, w której już było trzy razy.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Sezon wakacyjny w pełni. Dla jednych jest to szansa na odpoczynek i relaks z rodziną, dla innych możliwość eksplorowania nowych miejsc w Polsce i na świecie. Według Barometru Providenta – cyklicznego badania lidera rynku pożyczkowego w Polsce w 2015 roku na wakacje wybierze się blisko 40 proc. Polaków, a nowe miejsce zamierza odwiedzić prawie dwie trzecie wyjeżdżających (64 proc.). Blisko 20 proc. badanych deklaruje, że wróci do miejsca, w którym było już 2 razy, natomiast ponad 12 proc. pojedzie do miejscowości, w której było już więcej niż 3 razy.

Co trzeci Polak (33 proc.) wraca do tego samego miejsca ze względu na rodzinę i przyjaciół, a 27 proc. po prostu lubi tam przebywać. Podobnie, bo również 27 proc. badanych ceni sobie walory przyrodnicze oraz klimat, natomiast 22 proc. respondentów jako powód dla wyboru miejsca na wakacyjny relaks wskazuje na jego atmosferę. Dla 17 proc. decydująca jest cena. 

W wakacje często odwiedzamy rodzinne strony, które są nam dobrze znane, również pod kątem dojazdu i kondycji dróg. Dlatego paradoksalnie powinniśmy zachować szczególną ostrożność i czujność w trakcie jazdy – mówi Bartłomiej Wiśniewski, Kierownik ds. Zarządzania Serwisami Provident Polska. Bardzo niebezpieczna jest „jazda na pamięć”, nigdy nie wiemy, kiedy w wyniku remontu, czy nawet wypadku, może nastąpić zmiana ruchu drogowego – dodaje Bartłomiej Wiśniewski.

W wakacje towarzyszy nam samochód

62 proc. badanych na wakacje zamierza pojechać własnym lub cudzym samochodem, 37 proc. wybierze komunikację zbiorową (autokar, pociąg, samolot, statek). Podróż samochodem najczęściej deklarowali badani w wieku 25-39 lat (78 proc.). Na komunikację zbiorową zdecydują się głównie młodzi w wieku 15-24 lata oraz seniorzy powyżej 59. roku życia (65 proc.).

Wybierając się na wakacje dobrze zaplanujemy trasę i nie zapomnijmy o przygotowaniu samochodu do drogi. Sprawdzenie technicznego stanu pojazdu przed wyjazdem to podstawa – mówi Bartłomiej Wiśniewski. Pamiętajmy zatem, żeby przede wszystkim skontrolować stan opon, hamulców oraz poziom oleju silnikowego. Dłuższa podróż potrafi zaskoczyć nawet w najmniej oczekiwanym momencie, a pomoc drogowa nie stoi za każdym rogiem – podsumowuje Wiśniewski.

Więcej informacji pod linkiem:

O Barometrze Providenta

Barometr Providenta” to cykliczne badanie Polaków, które pozwala na lepsze zrozumienie zachowań i decyzji finansowych konsumentów. Badanie zrealizował PBS w dniach 04 - 07.06.2015 r. na ogólnopolskiej próbie n=1000  Polaków w wieku 15+.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

To już pewne. Netflix w przyszłym roku wprowadzi w Polsce reklamy

To już pewne. Netflix w przyszłym roku wprowadzi w Polsce reklamy

Rada programowa domaga się wycofania reklam z kanału TVP

Rada programowa domaga się wycofania reklam z kanału TVP

Twórcy konkursu Podcast Roku zapraszają na Inspiration Day

Twórcy konkursu Podcast Roku zapraszają na Inspiration Day

ASAP&ASAP realizuje kampanię launchową nowego modelu Isuzu

ASAP&ASAP realizuje kampanię launchową nowego modelu Isuzu

Nowa naczelna "Aktivista". W przeszłości w "Vogue Polska"

Nowa naczelna "Aktivista". W przeszłości w "Vogue Polska"

Wawrzyniec Kostrzewski dołącza do Under Ski Tower

Wawrzyniec Kostrzewski dołącza do Under Ski Tower