Agnieszka Bieniak dyrektorem HR w WP Media. Joanna Skwarna dyrektorem produktów komunikacyjnych, płatnych i reklamowych

Do zespołu zarządzającego Grupy Wirtualna Polska Media dołączyła Agnieszka Bieniak, która objęła nowo utworzone stanowisko dyrektora HR, natomiast Joanna Skwarna awansowała na stanowisko dyrektor produktów komunikacyjnych, płatnych i reklamowych.

NB
NB
Udostępnij artykuł:
Agnieszka Bieniak dyrektorem HR w WP Media. Joanna Skwarna dyrektorem produktów komunikacyjnych, płatnych i reklamowych
Od lewej: Joanna Skwarna, Agnieszka Bieniak / fot.WP Media

Bieniak będzie odpowiedzialna za realizację strategii personalnej spółki Wirtualna Polska Media. Do tej pory obowiązki dyrektora HR pełniła Iwona Wencel, wiceprezes ds. HR w spółce WP Holding.

Agnieszka Bieniak pracowała wcześniej m.in. jako chief human resources officer w firmie Burda Media Polska, dyrektor HR w Grupie Pracuj oraz menedżer HR w firmie Adidas. Ukończyła program Leadership Academy for Poland organizowany przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harvarda. Uczestniczyła także w skierowanym do kobiet liderek programie mentoringowym LeadersIN, organizowanym przez fundację Vital Voices, założoną przez Hillary Clinton.

Nowy dyrektor produktów komunikacyjnych, płatnych i reklamowych

Z kolei Joanna Skwarna objęła stanowisko dyrektor produktów komunikacyjnych, płatnych i reklamowych w Grupie. Do jej zadań należy przygotowanie i realizowanie strategii i zarządzanie m.in. WP Poczta, Poczta o2, WP Pilot i Open FM. Pracę w Wirtualnej Polsce zaczęła w 2013 roku w dziale sprzedaży. Do maja 2017 pełniła funkcję kierownika działu agencyjnego. Współpracowała m.in. z Group One, Havas Media, MullenLowe i MediaBrands. Później przyjęła stanowisko dyrektora rozwoju produktu reklamowego i video online. W grudniu 2017 roku wspólnie z zespołem wprowadzała na rynek ofertę rozliczaną za Viewable Impressions, znaną jako #PłaćZaWidzialne.

Wcześniej pracowała m.in. w dziale reklamy Edipresse Polska jako key account manager. Z branżą mediową jest związana od 2009 roku. W Wirtualnej Polsce Skwarna zastąpiła Jerzego Dąbrówkę, który z końcem sierpnia odszedł z Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska to grupa spółek działających w mediach i e-commerce. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI z sierpnia br. z wszystkich produktów internetowych Grupy WP korzystało 20,7 mln realnych użytkowników, którzy wykonali 2,8 mld odsłon, spędzając w serwisach średnio 35 min i 31 sekund dziennie.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą mundialu

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą mundialu

Wyjątek na trudnym rynku. Ten magazyn zwiększa sprzedaż drukowaną i cyfrową

Wyjątek na trudnym rynku. Ten magazyn zwiększa sprzedaż drukowaną i cyfrową

Rusza "Wojna zastępcza". O czym jest nowy serial TVP1?

Rusza "Wojna zastępcza". O czym jest nowy serial TVP1?

Wysoka kara KRRiT za patostreaming na YouTube

Wysoka kara KRRiT za patostreaming na YouTube