Apple usuwa zdjęcia i wideo konkurencyjnych telefonów (wideo)

Apple usunęło ze swojej witryny zdjęcia i klipy wideo, na których pokazywało konkurencyjne wobec iPhone'a 4 smartfony mające podobne do niego problemy z gubieniem zasięgu.

km
km
Udostępnij artykuł:

Zaraz po tym jak pierwsze modele najnowszej wersji iPhone'a trafiły w ręce konsumentów, okazało się że trzymane w ręku w określony sposób urządzenie gubi zasięg, czego przyczyną jest wbudowana w jego obudowę antena.

W związku z tym Apple zaoferowało użytkownikom telefonu darmowe obudowy mające rozwiązać problem. Jednocześnie zdaniem firmy cała sprawa była mocno wyolbrzymiona, gdyż według niej problem z gubieniem zasięgu ma nie tylko najnowszy model iPhone'a. Na specjalnie zwołanej konferencji Steve Jobs pokazał filmiki, na których widać było jak trzymane w określony sposób smartfony BlackBerry Bold 9700, HTC Droid Eris i Samsung Omnia II zachowują się podobnie.

Apple uruchomiło także stronę internetową (www.apple.com/antenna/), na której umieszczone zostały zdjęcia, filmiki i szczegóły odnośnie przeprowadzonych przez firmę testów porównujących iPhone'a 4 z innymi dostępnymi na rynku smartfonami, wśród których oprócz wyżej wspomnianych były też Motorola Droid X, Nokia N97 Mini, a także iPhone 3GS.

Konkurenci nie szczędzili producentowi z Cupertino słów krytyki w związku z tą sprawą. Przykładowo Motorola wykupiła całostronicową reklamę w gazecie 'The New York Times' promującą swój telefon Droid X. użyła w niej hasła 'No Jacket Required', zapewniając że do prawidłowego działania jej urządzenia nie jest potrzebne jego "ubieranie" (więcej na ten temat).

Teraz Apple usunęło ze swojego internetowego serwisu wspomniane zdjęcia i klipy. Nadal można je obejrzeć na oficjalnym kanale firmy w YouTube (YouTube.com/Apple), ale nie są one już tak jak wcześniej eksponowane.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Właściciel TVN nie nadążył za spadkami w telewizji? Paramount chce inwestować w newsy

Właściciel TVN nie nadążył za spadkami w telewizji? Paramount chce inwestować w newsy

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu