SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

1,4 mln osób korzysta z rządowych zdalnych lekcji. 10 tys. użytkowników Kwarantanny Domowej

W ciągu ostatnich dni Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło nowe narzędzia mające pomoc w walce z koronawirusem w Polsce. Resort podaje, że po tygodniu od uruchomienia platformy Zdalne Lekcje korzysta z niej 1,4 mln uczniów, rodziców i nauczycieli. Z kolei 10 tysięcy Polaków aktywnie używa mobilnej aplikacji Kwarantanna Domowa.

Marek Zagórski, fot. Ministerstwo Cyfryzacji Article

Tydzień temu Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę Zdalne Lekcje, która ma pomagać w prowadzeniu nauki online w okresie szerzącej się także w Polsce pandemii koronawirusa i zamknięcia wszystkich placówek oświatowych w naszym kraju.

1,4 mln użytkowników

Resort cyfryzacji zaznacza, że w serwisie Zdalne Lekcje znajdują się unikalne i starannie wyselekcjonowane materiały edukacyjne, z których mogą korzystać uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele.

Teraz MC zdradziło statystyki związane z korzystaniem z platformy Zdalne Lekcje. - To kopalnia wiedzy i najciekawszych, dostępnych w pełni za darmo materiałów edukacyjnych. Tylko w ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy na nim 3103 materiały. Każdego dnia ich przybywa – zaznacza w komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Każdego dnia przybywa także użytkowników naszego portalu. Przez ostatnie siedem dni odwiedziło go niemal 1,4 miliona osób, które wygenerowały ponad 22 miliony odsłon strony.

Kwarantanna Domowa coraz popularniejsza

W ramach walki z pandemią koronawirusa w piątek MC udostępniło też aplikację Kwarantanna Domowa, która ma za zadanie usprawnienie kontroli nad osobami objętymi 14-dniową izolacją z powodu zarażenia.

Po zainstalowaniu aplikacji aktywuje się ją za pomocą numeru telefonu. Konto użytkownika zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzyma on w wiadomości SMS. Następnie użytkownik będzie musiał zrobić sobie tzw. zdjęcie referencyjne - potrzebne w dalszym kroku. Każdego dnia kwarantanny do objętych nią osób - które zainstalowały i aktywowały aplikację - SMS-em wysyłana będzie prośba o wykonanie selfie. Dzięki geolokalizacji oraz systemowi porównywania twarzy (stąd początkowa prośba o zdjęcie referencyjne) będzie wiadomo, czy dana osoba przechodzi kwarantannę w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym.

Teraz resort cyfryzacji poinformował że po kilku dniach w systemie aplikacji Kwarantanna Domowa są niemal 72 tys. osób. Ponad 15 tys. zalogowało się do niej, a przeszło 10 tys. wykonało już zadanie startowe. A to oznacza rozpoczęcie pełnego korzystania z aplikacji.

- Stworzyliśmy tę aplikację, aby ułatwić odbycie obowiązkowej kwarantanny domowej. Dzięki niej zyskujemy możliwość szybszej komunikacji ze służbami, ale i dostęp do opieki - tłumaczy minister Marek Zagórski. - W najbliższym czasie będziemy do niej dodawać kolejne funkcjonalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,4 mln osób korzysta z rządowych zdalnych lekcji. 10 tys. użytkowników Kwarantanny Domowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl