SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1,9 mln zł dla iTraff i SaveUp - m.in. od Rafała Hana i twórcy Onetu

Spółka iTraff Technology, która opracowała technologię i aplikację SaveUp, zakończyła pierwszą rundę finansowania. Zainwestowali w nią m.in. Rafał Han , Stephane Senkowski oraz fundusze Innovation Nest i SpeedUp Venture Capital Group.

1,9 mln zł dla iTraff i SaveUp - m.in. od Rafała Hana i twórcy Onetu

iTraff Technology pozyskała 1,9 mln zł od funduszu Innovation Nest, którego właścicielami są Piotr Wilam (m.in. współzałożyciel i pierwszy prezes portalu Onet.pl, inwestor w Merlin.pl) oraz Marek Kapturkiewicz (poprzednio m.in. wieloletni członek zarządu i wiceprezes Onet.pl), Rafała Hana, (twórcy i prezesa zarządu HanBright) oraz Stephane’a Senkowskiego, francuskiego inwestora prywatnego. Ponadto w spółkę ponownie zainwestował fundusz SpeedUp Venture Capital Group, który przekazał jej środki już na poziomie seed, w momencie jej powstania. Wszyscy inwestorzy przejęli ok. 32 proc. udziałów spółki, co daje jej całościową wycenę na poziomie prawie 6 mln zł.

iTraff Technology opracowała i rozwija innowacyjną technologię rozpoznawania obrazu przeznaczoną dla urządzeń mobilnych. Na tej technologii oparta jest aplikacja SaveUp, pozwalająca na bezpośredni zakup przez telefon produktów rozpoznanych na zdjęciu, oraz indywidualne rozwiązania, które spółka oferuje przedsiębiorstwom.

Środki pozyskane właśnie od inwestorów iTraff Technology zamierza przeznaczyć na rozwój zaawansowanego systemu API dla opracowanej przez siebie technologii. Dzięki niemu będzie można samodzielnie stworzyć własną aplikację służącą do błyskawicznego rozpoznawania obrazu, umożliwiającą wykonanie dowolnej akcji po uprzednim zrobieniu zdjęcia zdefiniowanemu przedmiotowi.

- Warto podkreślić, że zyskujemy nie tylko inwestorów, ale także znakomitych ekspertów od lat pracujących w branży IT, co zapewnia nam wsparcie mentorskie - cieszy się Arkadiusz Skuza, CEO iTraff Technology. - Jesteśmy przekonani, że nasza technologia pozwoli zarówno nam, jak i wszystkim firmom, które skorzystają z naszego API, aktywnie współuczestniczyć w mobilnej rewolucji, która dokonuje się na naszych oczach - przekonuje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,9 mln zł dla iTraff i SaveUp - m.in. od Rafała Hana i twórcy Onetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl