SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

10 mln sztuk kart kredytowych na koniec 2007 r.

Na koniec marca 2007 roku banki wydały ich już ponad 6,7 mln sztuk kart.

Liczba kart kredytowych może sięgnąć 10 mln sztuk na koniec tego roku, szacuje Michał Macierzyński, analityk Bankier.pl. Z danych wynika, że na koniec marca 2007 roku banki wydały ich już ponad 6,7 mln sztuk.

"Można się spodziewać, że liczba wydawanych kart znacząco wzrośnie w ciągu II, a potem IV kwartału, czyli przed okresem większych wydatków na wakacje, czy święta. Jeśli konkurencja będzie dalej rosła, to wciąż realne może być osiągnięcie do końca tego roku bariery 10 milionów wydanych kart kredytowych" - czytamy w raporcie Bankiera.pl.

Macierzyński podkreśla, że Karta z dobra luksusowego stała się produktem powszechnym i o jej wydanie może ubiegać się praktycznie każda osoba ze stałym źródłem dochodu i dobrą historią kredytową.

"Obecnie stosowana przez polskie banki polityka w stosunku do kart kredytowych zakłada szybkie zdobywanie jak największego udziału w rynku. Banki wysyłają nieaktywne, spersonalizowane karty kredytowe do swoich obecnych i byłych klientów, dodają je do kredytów hipotecznych, a przede wszystkim do kredytów gotówkowych" - głosi raport.

Liderem wśród wystawców jest wciąż PKO Bank Polski (943000 kart, czyli ok. 14,0% udziału w rynku). Kolejne miejsca zajmują: Lukas Bank (863000, czyli 12,8%), GE Money Bank (815000, czyli 12,1%), Citibank Handlowy (695000, czyli 10,3%) oraz Bank BPH (487000, czyli 7,2%), wynika z danych przedstawionych przez Bankiera.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 10 mln sztuk kart kredytowych na koniec 2007 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl