SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

10 rzeczy, które powinieneś mieć w polisie mieszkaniowej

Standardowe ubezpieczanie nieruchomości kojarzy nam się z ochroną murów, okien, drzwi na wypadek burzy czy powodzi. Wiemy też, że najczęściej chroni też przed skutkami przepięcia, pożaru czy kradzieży z włamaniem. To wszystko obejmuje polisa mieszkania w LINK4, w której kryje się znacznie więcej. Zobacz, co dostaniesz od LINK4 w ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu.

fot. LINK4Article

1.    Na wypadek okradzenia poza domem
Jeśli zostaniesz okradziony w tramwaju, autobusie, pociągu czy na spacerze, ubezpieczyciel pokryje straty. Ubezpieczeniem do 1000 złotych są objęte m. in. teczki, torby, zegarki, telefony komórkowe, sprzęt elektroniczny.
2.    OC w życiu prywatnym
To mało znana, ale niezwykle cenna i bardzo szeroka funkcjonalność. Zadziała, gdy zalejesz sąsiadów. Pomoże, gdy – oczywiście przypadkiem - zarysujesz komuś samochód. Zadziała także wówczas, gdy – także przypadkiem – zniszczysz komuś telefon komórkowy lub laptopa.
3.    Assistance domowy
Naprawdę nie musimy wiedzieć też jak wymienić rurę pod umywalką lub zamek w drzwiach. Od tego są fachowcy, których pomoc mamy w standardzie, a z ich usług możemy korzystać wielokrotnie.
4.    Szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta
Dziki lubią zapuszczać się w osiedlowe uliczki, co czasem wiąże się ze zniszczonym ogrodzeniem. Problemem bywają kuny, które upodobały sobie poddasza domów jednorodzinnych i przegryzają kable i niszczą instalacje. Za szkodliwą działalność tych i innych zwierząt odpowiedzialność weźmie LINK4.
5.    Chroniony jest nie tylko właściciel mieszkania
Ochroną LINK4 jest objęty nie tylko właściciel ubezpieczonej nieruchomości, ale także wszyscy domownicy, w tym dzieci. Jeśli okradziony zostanie współmałżonek lub dziecko klienta, z pomocą pospieszy LINK4. Jeśli dziecko klienta wybije sąsiadom szybę, koszty naprawy szkody również pokryje LINK4.
6.     Pomoc prawnika
Nie każdy z nas jest i nie każdy musi być prawnikiem. Nie musimy znać kodeksów, nie musimy umieć pisać pism prawnych. Od tego są eksperci, którzy służą swoją pomocą podczas rozmowy telefonicznej i w ramach ubezpieczenia przygotują opinie i pisma prawne.
7.    Opłacenie hotelu
Czasem po przykrym wydarzeniu dom czy mieszkanie nie nadają się do użytkowania. W przypadku tragedii zapewne z pomocą pospieszy rodzina lub przyjaciele, ale LINK4 też nie zostawia klientów samych i – do kwoty 200 złotych za dobę - opłaca pobyt w hotelu, nawet do 8 nocy.
8. Ubezpieczenie ubrań
Nie tylko mury, nie tylko szyby, nie tylko kosztowności, dzieła sztuki czy sprzęt, który mamy w domu, ale nawet ubrania są pod ochroną ubezpieczyciela w trakcie trwania polisy. Więc gdybyśmy np. w pożarze czy powodzi stracili też ubrania, to LINK4 zwróci nam za nie pieniądze.
9.     Domek letniskowy
Takiego rodzaju nieruchomości nie można ubezpieczyć osobno, ale jako dodatek do podstawowego ubezpieczenia mieszkania już tak. Miejsce naszych letnich wypadów będzie ubezpieczone od m. in. pożaru, eksplozji, silnego wiatru, zalania, a nawet upadku drzew i masztów.  
10.       Koszty akcji ratowniczej
Jeśli u sąsiadów wybucha pożar i strażacy muszą dostać się tam przez nasze mieszkanie nie ma mowy, by jakoś szczególnie uważali na szyby, dywany czy inne wyposażenie. Najważniejsze w tym momencie jest ratowanie ludzkiego życia. Jednak koszty takich zniszczeń pokryje LINK4. Zrobi to także wtedy, gdy – w poszukiwaniu przecieku - trzeba będzie rozkuć łazienkę. Tu obowiązuje limit do 10 tysięcy złotych.

Po szczegóły warto zajrzeć na stronę www.link4.pl, albo zadzwonić pod numer 22 444 44 44.

Wszystkie produkty LINK4 można kupić bez wychodzenia z domu. W trybie zdalnym dostępni są też współpracujący z LINK4 agenci. Przed zakupem polisy należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w których opisane są limity i wyłączenia.

Advertisement

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 10 rzeczy, które powinieneś mieć w polisie mieszkaniowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl