SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„100 lat Polsko” i „Łączy nas Hymn” w wizerunkowej kampanii Onetu (wideo)

Onet.pl rozpoczął wizerunkową kampanię reklamową pod hasłem „100 lat Polsko” z okazji 100-lecia niepodległości naszego kraju. Na potrzeby akcji przygotowano m.in. spot „Łączy nas Hymn” wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego.

Article

- Uznaliśmy, że rocznica 100 lat niepodległości Polski jest wyjątkowym momentem do podkreślenia tego, co nas łączy. Chcemy przypominać najważniejsze momenty ostatniego stulecia i podkreślić wkład Polaków w historię i kulturę Europy. Nasze narodowe osiągnięcia są tym, co powinno nas łączyć bez względu na światopogląd, podobnie jak łączy nas Mazurek Dąbrowskiego - opisuje Olga Korolec, dyrektor marketingu Grupy Onet-RAS Polska.

Do akcji przygotowano spot „Łączy nas Hymn” pokazujący, jak osoby z różnych grup wiekowych i społecznych, reprezentujący odmienne poglądy, śpiewają wspólnie hymn Polski. W reklamie, wyreżyserowanej przez Wojciecha Smarzowskiego, pojawia się Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Onetu.

 

Spot w czterech wariantach (15-, 30-, 45-sekundowym oraz w wersji reżyserskiej) oraz 8-sekundowy billboard sponsorski z wypowiedzią Bartosza Węglarczyka będą emitowane w telewizji (Grupa TVN, Stopklatka, Polsat, AXN, 4Fun TV), radiu, kinach oraz internecie. Kampania obejmuje też niestandardowe nośniki outdoorowe, m.in. murale w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, wiaty z wifi i ekrany LED na lotniskach, dworcach i w metrze.

Akcja potrwa do 11 listopada. Na finał reklamy zostaną zamieszczone w mediach zagranicznych.

W ramach kampanii  media należące do Grupy Onet-RAS będą podejmować tematy związane z ostatnim stuleciem, a Onet każdego dnia będzie publikować co najmniej jeden nowy artykuł związany z tematem akcji.

Kampanię przygotowały dział marketingu i dział kreatywny Grupy Onet-RAS Polska. Za koncepcję kreatywną i jej realizację na wszystkich nośnikach odpowiada agencja Bridge2fun. Za produkcję spotów odpowiada Tank. Media dla kampanii zakupił dom mediowy Starcom.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. portal Onet.pl zanotował 17,36 mln realnych użytkowników i 1,59 mld odsłon, a wszystkie strony i aplikacje internetowe Grupy Onet-RAS Polska - 20,78 mln użytkowników i 2,58 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „100 lat Polsko” i „Łączy nas Hymn” w wizerunkowej kampanii Onetu (wideo)

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Jest jeden problem - 100 lecie niepodległości to jest ordynarne narodowe kłamstwo . Jest tylko setna rocznica wydarzenia z 1918 roku i w żadnym wypadku nie ma żadnego stulecia , ponieważ obecna państwowość trwa 72 lata. Tak samo kolejne kłamstwo to 550 lecie parlamentaryzmu - nie ma żadnego 550 lecia - jest 550 rocznica zainicjowania (powstania) parlamentaryzmu na terenach dzisiejszej Polski.
Uzurpatorzy jakoś zapominają, że ładne ileś set kto inny tutaj zarządzał , a powiedzmy parlamentaryzm to uprawiał u siebie.
24 15
odpowiedź
User
Er
Hahaha
13 11
odpowiedź
User
Asa
Weglarczyk nie osmieszaj się
27 13
odpowiedź
User
enter
Hahaha

Niby co jest śmiesznego ? W istocie - sformułowanie - stulecie odzyskania niepodległości Polski - przechodzi , stulecie Polski - nie przechodzi .
W pierwszym przypadku stulecie wskazuje rocznicę 100 lat , w drugim sugeruje ciągłość 100 lat istnienia . Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje kiedy owa kwestia jest wypowiadana np. poza Warszawą w miejscu które przed 39 rokiem nie należało do Polski - tam pojęcie stulecia może zostać zupełnie inaczej zrozumiane. Innymi przykładami patriotycznych nadinterpretacji są stwierdzenia "powrót czegoś do macierzy" , no w przypadku Śląska jako całości , który był nawet przez pewien okres samodzielny to ma znaczenie "powrót pod czyjeś administrowanie" i nie ma znaczenia czy wypowie to Warszawa, Berlin czy Praga (zresztą zawsze podobnie traktowały tę prowincję). Po prostu należy dokładniej precyzować co się ma na myśli.
14 10
odpowiedź
User
Gosc
A kiedy święto napaści na Czechoslowację? Wszak w tym roku okrągła rocznica i żeby nie było niedomówień na Czechoslowację nie napadł żaden PRL tylko Polska.
19 10
odpowiedź