SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

12,8 mld dol. przychodu i 2,6 mld dol. zysku Intela w I kwartale 2015 r.

W I kwartale br. koncern Intel zanotował przychody na tym samym poziomie rok do roku, spadek popytu na rynku komputerów PC ratują wzrosty w segmentach data center, Internet of Things i nośników pamięci.

Article

W stosunku do wyników w I kwartale ub. r. w pierwszych 3 miesiącach nowego roku Intel odnotował 4-proc. wzrost zysku operacyjnego, który ostatecznie wyniósł 2,6 mld dol.

Zysk na jednej akcji wyniósł w raportowanym okresie 0,41 dol., spółka wygenerowała też 4,4 mld dol. przepływów gotówkowych z działalności operacyjnej, wypłaciła dywidendy w wysokości 1,1 mld dol. i odkupiła 21 mln swoich akcji zwykłych za kwotę 750 mln dol.

- W ujęciu rok do roku nasze przychody utrzymały się na stałym poziomie, odnotowaliśmy jednak dwucyfrowy wzrost w segmentach data center, internetu rzeczy oraz nośników pamięci, co zamortyzowało niższy od spodziewanego popyt na urządzenia PC - podkreślił w komentarzu do wyników finansowych Brian Krzanich, CEO Intela. - Te wyniki utwierdzają nas w przekonaniu jak ważne jest dalsze realizowanie naszej strategii rozwoju.

W segmencie komputerów PC przychody Intela wyniosły 7,4 mld dol., co oznacza spadek o 16 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem oraz wynik o 8 proc. słabszy rok do roku. Z kolei w stosunku do I kwartału ub. r. o 19 proc. wzrosły przychody w branży data center, które osiągnęły pułap 3,7 mld dol. W segmencie internetu rzeczy zanotowano przychody w wysokości 533 mln dol. To oznacza 11 proc. wzrostu w porównaniu z I kwartałem roku 2014.

W II kwartale br. Intel prognozuje przychody na poziomie 13,2 mld dol., 4,9 mld dol. wydatków przeznaczonych na badania, rozwój oraz fuzje i przejęcia, a także koszty restrukturyzacji w wysokości 120 mln dol.

W perspektywie całego 2015 r. Intel przewiduje nie zmieniony poziom przychodów, 19,7 mld dol. na badania, rozwój i przejęcia oraz wydatki kapitałowe w kwocie ok. 8,7 mld dol.

 

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 12,8 mld dol. przychodu i 2,6 mld dol. zysku Intela w I kwartale 2015 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl