SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

130 mln użytkowników mobilnych rozmów wideo w 2016 r.

W 2016 roku na świecie będzie ponad 130 milionów użytkowników prowadzących rozmowy wideo z poziomu urządzeń mobilnych.

Oznacza to, że z mobilnych rozmów wideo będzie wówczas korzystać mniej niż 10 proc. posiadaczy smartfonów - prognozuje firma badawcza Juniper Research.

Perspektywy dla omawianego rynku poprawiły się w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy dzięki wprowadzeniu przez największych graczy nowych usług do mobilnych rozmów wideo, a także dostępności przednich kamer w smartfonach oraz podstawowym udoskonaleniom technologicznym.

"Usługi takie jak FaceTime firmy Apple wprowadziły mobilne rozmowy wideo do świadomości publicznej" - stwierdził Anthony Cox, analityk w Juniper Research. Jednocześnie firma badawcza stwierdza w swoim raporcie, że brak ustandaryzowanego podejścia oraz wyraźnej drogi do monetyzacji nowych usług opartych na protokole IP mogą sprawić, iż mobilne rozmowy wideo w najbliższej przyszłości nie staną się usługą rynku masowego.

Dołącz do dyskusji: 130 mln użytkowników mobilnych rozmów wideo w 2016 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl