SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

140 mln zł za akcje Onet.pl

Grupa Onet konsoliduje udziały w Onet.pl S.A. poprzez nabycie 25% akcji.

- Grupa Onet.pl S.A. zawarła umowę zakupu akcji z ITI Holdings S.A., swoją spółką matką, i posiada 100% udział w Onet.pl S.A., która prowadzi czołowy polski portal internetowy - poinformowano wortal Wirtualnemedia.pl.

 Grupa Onet.pl S.A. nabyła pozostałe 25% akcji Onet.pl S.A. za 140 milionów złotych, na które składa się niezwłoczne potrącenie należności od ITI Holdings S.A., w kwocie 41 milionów zł, wynikających z obligacji wyemitowanych w latach 2004-2005 dla Grupy Onet.pl S.A., oraz odroczona płatność w kwocie 99 milionów zł.

- Grupa Onet.pl S.A. zamierza sfinansować odroczoną płatność w kwocie 99 milionów zł dzięki przychodom uzyskanym z emisji 1,1 do 1,5 miliona Akcji Serii J oraz zbyciu innych aktywów finansowych znajdujących się w posiadaniu Grupy Onet - czytamy  w komunikacie.

"Jesteśmy zadowoleni z uzyskania od naszej spółki-matki na bardzo korzystnych warunkach pozostałych 25% akcji Onet.pl S.A. Po ich nabyciu, posiadamy i dysponujemy pełnymi prawami właścicielskimi w stosunku do najsilniejszego gracza na polskim rynku internetowym, dla korzyści naszych akcjonariuszy i użytkowników usług przez nas oferowanych. Wycena spółki Onet.pl S.A., która wynika z przeprowadzonej przez nas transakcji, jest zgodna z obecną wyceną rynkową naszej Spółki. Biorąc pod uwagę nasz dynamiczny wzrost, a także publiczne oświadczenia przedstawicieli naszego głównego akcjonariusza w odniesieniu do spodziewanych zmian w naszej strukturze właścicielskiej, jesteśmy przekonani, że stanowimy bardzo interesujący obiekt inwestycji. Obecnie spodziewamy się, że będziemy w stanie spłacić wszelkie zobowiązania wynikające z nabycia pozostałych 25% akcji Onet.pl S.A. przed końcem września 2005 roku" - powiedział Paweł Kosmala, Prezes Zarządu Grupy Onet.pl SA.

"Jednym z naszych celów na 2006 rok jest zwiększenie płynności akcji Grupy Onet.pl znajdujących się w obrocie na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartosciowych. W związku z tym zamierzamy w pierwszej połowie 2006 roku zaoferować inwestorom część akcji Grupy Onet.pl S.A. posiadanych obecnie przez Grupe ITI, aby zwiększyć free-float do poziomu około 35-45%, równocześnie zachowując kontrolna większość w Grupie ITI. Dzięki przejęciu przez Grupę Onet.pl S.A. pozostałych 25% akcji Onet.pl S.A. zrobiliśmy duży krok w kierunku uproszczenia struktury Grupy Onet, które zapowiadaliśmy" - dodał Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy ITI.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 140 mln zł za akcje Onet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl