SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

15 polskich firm w rankingu „Deloitte Technology Fast 500 EMEA”. Najwyżej Comperia.pl

15 przedsiębiorstw z Polski znalazło się w 14. edycji zestawienia Deloitte obejmującego najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Liderem rankingu została francuska firma Weezevent, a spośród polskich spółek najwyżej - na 77. miejscu - uplasowała się Comperia.pl.

Article

Średnia stopa wzrostu przychodów wszystkich spółek z zestawienia "Deloitte Technology Fast 500 EMEA" wyniosła 1711 proc. Dla porównania w edycji ubiegłorocznej było to 1403 proc., a w 2012 roku - 1549 proc.

Zwycięzcą obecnej edycji, podobnie jak rok i dwa lata temu, została spółka pochodząca z Francji. Tym razem miejsce lidera przypadło firmie Weezevent, zajmującej się sprzedażą online biletów na koncerty i imprezy. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat zanotowała ona imponujący wzrost przychodów na poziomie ponad 43 tys. proc.

Środkowoeuropejski lider i zwycięzca rankingu „Deloitte Technology Fast 50 CE” (zobacz szczegóły tego rankingu) - węgierska firma Szallas.hu - znalazł się w tym roku na 66. miejscu zestawienia w regionie EMEA. Najwyższą pozycję spośród polskich spółek udało się zdobyć warszawskiej firmie Comperia.pl. Spółka znalazła się na 77. pozycji w rankingu, podczas gdy jeszcze rok temu zajmowała miejsce na początku drugiej setki.

W ubiegłorocznej edycji zestawienia najlepsze polskie przedsiębiorstwo uplasowało się na 97. miejscu. W tym roku w całym zestawieniu EMEA znalazło się 15 spółek z Polski, podczas gdy rok temu było ich 17.

Podobnie jak w ubiegłym roku najliczniej reprezentowanym państwem jest Francja, z której pochodzi 86 spółek. W porównaniu z wynikami z roku 2011, 2012 i 2013 nie zmienił się narodowy skład podium pod względem liczebności. Drugie miejsce należy do Wielkiej Brytanii, a trzecie do Szwecji. Polska zajęła 11. lokatę, wobec 10. rok wcześniej.

Tegoroczna edycja "Deloitte Technology Fast 500 EMEA" została zdominowana przez spółki z sektora oprogramowania, które stanowią 42 proc. całego zestawienia. Firm internetowych jest dwa razy mniej (21 proc.), a trzecie miejsce zajmują spółki z branży telekomunikacyjnej/sieci telekomunikacyjnych z 13-proc. udziałem. Udziały tych trzech sektorów są niemal identyczne jak w zeszłorocznej edycji konkursu.

Ranking "Deloitte Technology Fast 500 EMEA” przedstawia 500 najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w regionie EMEA. Analiza oparta jest o procentowy wzrost przychodów operacyjnych ze sprzedaży na przełomie ostatnich zamkniętych pięciu lat (2009 r. vs. 2013 r.). Program jest globalny: oprócz rankingu EMEA są również dwa rankingi obejmujące region Azji i Pacyfiku oraz Amerykę Północną. Firmy nominowane do rankingu pochodzą z regionalnych konkursów (główna kategoria). Polska była uwzględniona w rankingu "Technology Fast 50 Central Europe", który został opublikowany w październiku br. (więcej o nim).

Firmy uwzględnione w rankingu muszą spełniać następujące kryteria: opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe, posiadać strukturę własności wykluczającą udziały większościowe inwestorów strategicznych, posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie, okres działalności: min. 5 lat, wysokość przychodów operacyjnych w każdym badanym roku: min. 50 000 EUR (kurs wymiany w oparciu o średnią roczną podaną przez banki centralne dla walut poszczególnych krajów).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 15 polskich firm w rankingu „Deloitte Technology Fast 500 EMEA”. Najwyżej Comperia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl