SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

16 mln Polaków korzysta z bankowości internetowej, ponad 6 mln w aplikacjach mobilnych

W I kwartale 2018 roku liczba aktywnych użytkowników bankowości internetowej po raz pierwszy przekroczyła w Polsce 16 mln – wynika z raportu NetB@nk. Przeciętny klient banku korzystający z e-konta wykonał miesięcznie 6 przelewów, a średnia wartość każdego z nich przekroczyła kwotę tysiąca złotych. Raport potwierdza, że obecnie z usług bankowych za pomocą urządzeń mobilnych korzysta ponad 6,2 mln użytkowników.

Article

Na koniec I kwartału 2018 r. liczba użytkowników indywidualnych posiadających umowy umożliwiające dostęp do usług bankowości internetowej wyniosła ponad 35,7 mln i wzrosła o 6,5 proc. w stosunku do danych z tego samego okresu w ub.r.

Liczba klientów, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się do bankowości elektronicznej wyniosła 16,32 mln (to o ponad 400 tys. więcej niż na zakończenie 2017 r.), co stanowi ponad 45 proc. rachunków i po raz pierwszy przekroczyła granicę 16 mln aktywnych użytkowników.

Przeciętnie aktywny użytkownik bankowości internetowej wykonywał w I kwartale br. 6 przelewów miesięcznie, a średnia wartość każdego z nich przekraczała tysiąc zł.

W raportowanym kwartale dostęp do konta z obsługą bankowości internetowej posiadało 2,36 mln przedsiębiorców z sektora MŚP, z czego aktywnie swoje konto wykorzystywało blisko 1,5 mln. W ujęciu rocznym liczba przedsiębiorców aktywnie wykorzystujących usługi z obszaru bankowości mobilnej wzrosła o niespełna 48 tys. osób.

Statystyczny przedsiębiorca aktywnie wykorzystujący usługi z obszaru bankowości internetowej wykonywał w tym okresie co miesiąc 18 przelewów, a średnia wartość jego rozliczeń wyniosła ponad 72,77 tys. zł.

Polacy coraz częściej darzą zaufaniem aplikacje mobilne swoich banków. Z danych zgromadzonych na koniec marca b.r. wynika, że liczba klientów posiadających bankową aplikację mobilną i korzystających z niej co najmniej raz w miesiącu wynosiła 6,27 mln. Stanowi to nieco ponad 38 proc. liczby wszystkich aktywnych użytkowników bankowości internetowej.

 

Dołącz do dyskusji: 16 mln Polaków korzysta z bankowości internetowej, ponad 6 mln w aplikacjach mobilnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl