SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

2,4 mln polskich internautów płaci za nielegalne wideo

Prawie połowa polskich internautów zapłaciła kiedykolwiek za treści wideo w sieci. Przy czym trzy czwarte zrobiło to na stronach... nieposiadających praw do dystrybucji udostępnianych materiałów.

<!-- 0.5092s -->

Z badania przeprowadzonego na zlecenie IAB Polska przez OPI wynika, że tylko 8 proc. polskich internautów trafnie ocenia ilość legalnych treści wideo dostępnych w polskiej sieci. Połowa użytkowników nie jest w stanie tego oszacować, natomiast co trzeci sądzi, że filmów udostępnianych legalnie jest znacznie mniej niż w rzeczywistości.

W efekcie mimo że 44 proc. internautów deklaruje, że skorzystało kiedykolwiek z płatnego wideo, 77 proc. spośród nich wymienia w tym kontekście serwisy… niemające praw do dystrybucji filmów i programów.

Liczbę użytkowników, którzy zapłacili za materiały wideo udostępniane nielegalnie, IAB Polska szacuje na 2,4 mln. Zdaniem IAB większość tych osób było mylnie przekonanych, że korzystają z legalnych źródeł.

- Ponad połowa polskich internautów uważa, że potrafi identyfikować serwisy, które dystrybuują w legalny sposób treści wideo, lecz jako jedną z głównych metod weryfikacji legalności serwisu przyjmują fakt, że pobiera on opłaty za dostęp do materiałów - komentuje dr Krzysztof Krejtz z OPI. - Tę nieświadomość wykorzystują podmioty, które dystrybuują treści wideo w internecie niezgodnie z prawem, czerpiąc z tego korzyści - dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 2,4 mln polskich internautów płaci za nielegalne wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl