SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

20 listopada 2002 r. - Światowy Dzień Dziecka McDonald's

Pomóżmy dzieciom chorym na białaczkę

Tego dnia w blisko 30 000 restauracji McDonald's w 121 krajach zostaną zorganizowane akcje służące pozyskaniu środków finansowych dla instytucji i organizacji zajmujących się pomocą i opieką nad dziećmi.

Światowy Dzień Dziecka jest ze względu na swój zasięg i różnorodność podejmowanych działań akcją o unikalnym charakterze. Restauracje w każdym z krajów będą realizować własny, oryginalny plan działań.

W Polsce 50% ceny każdego zestawu dla dzieci Happy Meal, zakupionego 20 listopada w dowolnej ze 198 restauracji McDonald's zasili konto Fundacji Ronalda McDonalda. Ta związana z McDonald's organizacja charytatywna za swój cel stawia sobie niesienie pomocy chorym dzieciom, szczególnie cierpiącym na choroby nowotworowe krwi. W chwili obecnej Fundacja realizuje projekt budowy nowego oddziału dziennego pobytu w Klinice Nowotworów i Chorób Krwi Szpitala Dziecięcego przy ulicy Litewskiej w Warszawie. Trafiają tu najcięższe przypadki białaczek u dzieci z terenu niemal całego kraju.

W szeregu miast akcję McDonald's wesprze wiele znanych postaci ze świata sportu i kultury, m.in. wielokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, popularna piosenkarka dziecięca Majka Jeżowska, zawodnicy pierwszoligowych drużyn piłkarskich, koszykarskich i żużlowych, znani rajdowcy. Przygotowano specjalne materiały POP: plakaty, torby na produkty i serwety na tace. W restauracjach wyposażonych w satelitarne radio będzie emitowany spot reklamujący Światowy Dzień Dziecka McDonald's.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 20 listopada 2002 r. - Światowy Dzień Dziecka McDonald's

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl