SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydanie specjalne „Dziennika Gazety Prawnej” w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP

Żółte strony „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) w czwartek, 30 marca, będą w całości poświęcone dwudziestej rocznicy uchwalenia Konstytucji RP. Na łamy zaproszono prawników, konstytucjonalistów i współtwórców ustawy zasadniczej.

Article

Wśród rozmówców dziennika znaleźli się: były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz były senator Piotr Andrzejewski. Aleksander Kwaśniewski opowiada m.in. o tym, dlaczego 20 lat temu do każdego domu wysłał egzemplarz uchwalonej konstytucji. Piotr Andrzejewski natomiast komentuje konstytucyjną pozycję prezydenta.

Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”, mówi, że powodem poświęcenia żółtych stron sprawom Konstytucji jest fakt, że dzisiaj debata konstytucyjna jest gorętsza niż kiedykolwiek wcześniej po jej przyjęciu. - W niespotykanym gdzie indziej wymiarze odbywa się na naszych łamach i naszych stronach internetowych. Nazwa „Dziennik Gazeta Prawna” zobowiązuje. Nie chodzi jednak o to, że zwyczajnie celebrujemy 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Analizujemy - głównie w ujęciu prawnym i ustrojowym - jej wady i zalety, świadomi, że jej zapisy rodziły i rodzą rozmaite problemy niemal od początku obowiązywania. Opinii publicznej należy się wszechstronna prezentacja różnych racji i argumentów w dyskusji o naszym państwie i prawie konstytucyjnym - wyjaśnia redaktor naczelny.

Wydanie opatrzone jest kalendarium, przypominającym wydarzenia poprzedzające przyjęcie konstytucji, jej uchwalenie przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzenie w ogólnonarodowym referendum i wejście w życie oraz wprowadzenie poprawek.

W grudniu 2016 roku średnia sprzedaż „Dziennika Gazety Prawnej” wyniosła 42 846 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydanie specjalne „Dziennika Gazety Prawnej” w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
CC
Czyli jest jeszcze powazna prasa, ktora na powaznie zajmuje sie powaznymi sprawami.
odpowiedź