SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cykl debat, materiały zza kulis i specjalna podstrona na 20-lecie TVN24

TVN24 z okazji swoich 20 urodzin rozpoczął emisję cyklu debat z udziałem znanych dziennikarzy i studentów dziennikarstwa. Nadawca uruchomił też jubileuszową podstronę tvn24.pl i emituje na antenie materiały o swoich kulisach.

Z okazji 20-lecia telewizji TVN24 w niedzielę wyemitowała specjalny program "Zawód: dziennikarz. Debata". Gośćmi Konrada Piaseckiego byli dziennikarze, obserwatorzy życia publicznego ostatnich 30 lat w Polsce oraz studenci, głównie dziennikarstwa. W programie debatowali między innymi o wyzwaniach dla dziennikarza w cyfrowym świecie, przyszłości mediów, o walce z fake newsami, czy o roli kontrolnej wobec władzy. To pierwsza z serii zaplanowanych debat z okazji 20. rocznicy powstania TVN24. W pierwszej debacie uczestniczył historii, publicysta prof. Antoni Dudek, dziennikarka i dokumentalistka Ewa Ewart i redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Zobacz także: TVN24 liderem stacji newsowych. TVP Info z największym wzrostem, słaby wynik TV Republika

Będą kolejne debaty

Debat będzie najprawdopodobniej cztery. - To pierwsza z cyklu debat o dziennikarstwie, które zorganizujemy w ramach 20-lecia TVN24. Każda z nich będzie poświęcona innemu zagadnieniu, m.in. roli dziennikarstwa w społeczeństwie obywatelskim, mediom lokalnym, walce z dezinformacją czy dziennikarstwu śledczemu. Każdą z debat poprowadzi inny dziennikarz TVN24. W każdej będą brać udział studenci dziennikarstwa z różnych polskich uczelni. Wszystko po to, by spojrzeć na jubileusz nie tylko przez pryzmat tego, co już było, ale także poprzez wspólną, międzypokoleniową i pogłębioną refleksję nad rolą i kondycją dziennikarstwa w Polsce i na świecie, do której zapraszamy naszych gości -  poinformowało nas biuro prasowe TVN Grupy Discovery.

TVN24 wyemitował debatę w niedzielę o godz. 20. Potrwała do godz. 21.15. Stacja nie zdradza jeszcze kiedy pojawią się kolejne tego typu programy z gośćmi, ani kto je poprowadzi. Najstarszy w Polsce kanał informacyjny zaczął emitować także krótkie materiały na temat kulis funkcjonowania redakcji. Prezentuje w nich na przykład osoby, które pojawiają się na wizji.

Zobacz także: TVN24 ponownie zaczął zapraszać gości do studia

Jubileuszowa podstrona portalu tvn24.pl

31 maja wystartowała jubileuszowa podstrona tvn24.pl z okazji 20-tych urodzin TVN24, serwis poświęcony historii stacji i ludzi, którzy ją tworzą. Można na niej znaleźć unikalne materiały archiwalne, analizy i nagrania zza kulis.

W sekcji można znaleźć felietony i wspomnienia najbardziej znanych dziennikarzy stacji, wśród nich Moniki Olejnik, Anity Werner, Andrzeja Morozowskiego czy Konrad Piaseckiego, który analizuje zmiany, jakie w ostatnich dwudziestu latach zaszły w polskim dziennikarstwie. Wyjątkowo na tę okazję Marcin Gutowski przygotował obszerny artykuł nawiązujący do głośnego reportażu o kardynale Stanisławie Dziwiszu, "Don Stanislao". Internauci będą mogli przypomnieć sobie i ponownie obejrzeć nagrodzone reportaże TVN24, obejrzeć zdjęcia archiwalne (także te z prywatnych archiwów) oraz wideo prezentujące pracę redakcji na przestrzeni dwóch dekad.

Zobacz także: TVN24 dalej bez nowej koncesji

W sekcji regularnie umieszczane będą kolejne nagrania i teksty, jak również fragmenty jubileuszowego programu Anny Jędrzejowskiej i Tomasza Sianeckiego, "Nasze 20-lecie" razem z całą serią dodatkowych materiałów zakulisowych nieemitowanych na antenie. TVN24 wystartował 9 sierpnia 2001 roku.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. TVN24 miał 5,059 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku o 7,3 proc. rok do roku), a TVN24 BiS - 0,385 proc. (32,1 proc. mniej niż rok wcześniej).

Dołącz do dyskusji: Cykl debat, materiały zza kulis i specjalna podstrona na 20-lecie TVN24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl