SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

200 tyś złotych od Jana Kulczyka

24 dni podróży i ponad 1100 przejechanych kilometrów opłaciły się.

Krzysztof Dzienniak, wspierany cały czas przez Radio Wawa, jechał na kosiarce z Pomorza z prośbą o 200 tys. złotych  dla dwójki chorych dzieci do najbogatszego Polaka Jana Kulczyka ... i dostał je!

W piątek dotarł do Warszawy.Tego ostatniego dnia dołączył też do niego na drugiej kosiarce Michał Wiśniewski, namówiony do wzięcia udziału w akcji przez Radio  Wawa.
                      

- "To co zrobił ten facet jest niesamowite. To jest coś co ciężko będzie powtórzyć" - powiedział Wiśniewski.

W końcu w centrum Warszawy, rzecznik prasowy Kulczyk Holding S.A. przekazała symbolicznym, ogromnym czekiem,  200 tysięcy złotych na pomoc dla 6-letniej Marty Kociubi i dla 11-letniego Krzysia Szymaszka. Kwota została przekazana na konta dwóch fundacji: Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z Opola oraz Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" z Gdyni. Będą one administrować pieniędzmi i przekażą je na leczenie i rehabilitację dzieci.

- "Zazwyczaj nie wspieramy pojedynczych przypadków, lecz  akcje organizowane przez instytucje charytatywne. Ale niezwykła determinacja pana Krzysztofa i jego oryginalny, nowatorski sposób zbierania funduszy sprawiły, że w drodze wyjątku postanowilismy pomóc tym dzieciom" - powiedziała Izabela Mościcka z  Kulczyk Holding S.A.

Najbardziej jednak cieszył się Krzysztof Dzienniak.

- " Byłem zmęczony psychicznie tą podróżą. Wiedziałem, że ciąży na mnie odpowiedzialność za życie tych dzieci. Obiecałem im pomoc i najbardziej mi zależało na tym, żeby tej obietnicy dotrzymać. Na szczęście udało się. Jestem bardzo wdzięczny za wasze poparcie, dziękuję panu Kulczykowi i zarządowi Kulczyk Holding".

  To nie pierwsza tak niekonwencjonalna akcja charytatywna Krzysztofa Dzienniaka. W zeszłym roku było o nim głośno, kiedy przejechał całą Amerykę na rolkach, żeby miliardera Billa Gatesa poprosić o pomoc dla dwójki chorych dziewczynek Patrycji i Moniki. Dostał wtedy od najbogatszego człowieka na świecie 5 tysięcy dolarów. Teraz Krzysiek planuje już przyszłoroczną akcję. Tym razem znów pojedzie do Ameryki, ale do najbogatszej i najbardziej znanej tam gwiazdy telewizji czyli Oprah Winfrey.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 200 tyś złotych od Jana Kulczyka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl